دخترا وارد دنیا نمیشن!به گزارش شبکه خبری تهران نیوز این آمار سقط جنین امروز در کشور وجود دارد، اکثر مردم معتقدند سقط جنین زمانی اتفاق می افتد که فرد با یک اقدام غیرقانونی باردار شود، اما آمار چیز دیگری را نشان می دهد، بخشی از سقط جنین که در سال های اخیر افزایش یافته است. به دلیل جنسیت که در این میان سقط جنین با جنسیت زن بیشتر از پسران است.

جنسیت نوزاد در طول تاریخ یکی از مهمترین دغدغه های خانواده ها بوده است، اما دلیل این اهمیت در دوره های مختلف و فرهنگ های مختلف متفاوت است.

فرناز زن جوان با چهره ای غمگین به ایسنا گفت: خانواده نسبتاً ثروتمند و دارای موقعیت اجتماعی بالایی هستند، اما آرزوی داشتن یک پسر را دارد، دختر اولش هفت ساله است و بعد از آن سه سال زنده مانده است. حاملگی های ناموفق.”

فرناز آهی بلندتر و بلندتر می‌کشد: کاش یک پسر داشتم. پسر داشتن یعنی یک نسل ادامه دارد اما بعد از دخترم 2 بار که باردار شدم هر دو دختر بودند و مجبور شدم سقط کنم. بارداری سوم من هم همینطور بود، همه شواهد نشان می داد که فرزندم دختر است، حتی در غربالگری اول گفتند دختر است.

وی ادامه می دهد: وقتی فهمیدم این بار فرزندم دختر است دیگر حالم خوش نیست و هر ساعت گریه می کردم، همسرم که ناراحتی من را می دید به من گفت نگران نباش و به من گفت قرص بخور. کودک سقط شده پسر بود

فرناز می گوید: “اگر می دانستم پسر است هرگز این کار را نمی کردم، کاش او هم دختر بود، شب ها می توانستم آرام بخوابم چون سقط کرده بود، اما دکتر می گوید به دلیل سقط جنین. من نمی توانستم باردار شوم یا نمی توانستم بچه را نگه دارم.

اگر بچه ام دختر باشد شوهرم مرا می کشد

سهیلا زن 29 ساله ای است که دختر 11 ماهه خود را در آغوش گرفته و به دنبال پسری نیز می گردد و می گوید: به بارداری عادت نکرده ام از شنیدن دختر بودن فرزندم شوکه می شوم.

وی ادامه می دهد: من دخترم را دوست دارم و می دانم که اگر دختر دیگری به دنیا بیاورم حالم خوب می شود، اما خانواده همسرم آنقدر غرق شده بودند که مجبور شدم دختر بدهم، تصمیم گرفتم بدون تردید تصمیم بگیرم که داشته باشم. سقط جنین امروز اومدم سونوگرافی کنم بعد تصمیم میگیرم. هنوز 20 هفته نگذشته و او روحی ندارد، به زودی باید انتخاب کنم که شغل دختر و مردانه دیگری داشته باشم یا سقط کنم و منتظر پسر باشم.

او تنها زن کوچک 24 ساله است، اما چهره اش این را بیشتر نشان می دهد، دستش را روی شکمش می گذارد و می گوید این دومین بارداری من است، می گویند بچه من دختر است، من خیلی زجر کشیده ام. دنیا و من نمی خواهم دختری به دنیا بیاورم.

من سه سال است که ازدواج کردم و همسرم خیلی عاشق یک پسر است، وقتی فهمید فرزند دومم دختر است می‌خواست مرا بکشد؛ خواهر شوهرم هم می‌گوید ما اگر پسر است. میگه نمیخوای بهم بدی پسرم آسم داشته باشه نان نخوره خودمو بسوزونم بعد باردار شو برگرد بابا تا مایه ننگ خانواده ما نباشی .

او می گوید: برادر شوهرم می گوید خانواده ما همه بچه هستند و اگر مشکلی پیش بیاید به شما برمی گردد، خدا می داند در مورد من چه فکری می کنند.

ناهید زنی 38 ساله است که می گوید: من یک پسر 11 ساله دارم، دوباره تصمیم به بارداری دارم اما نمی خواهم ریسک کنم، باید تعادل در خانواده برقرار باشد و به همین دلیل می خواهم. برای دختر شدن فرزندم بهای گزافی بپردازم اما اگر پسر هم شود نمی ترسم، بالاخره پسر به دنیا آمدن کار همه نیست!

سقط جنین بر اساس جنسیت افزایش می یابد

لیلا رحمانی، متخصص سقط جنین و زنان در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در گذشته ممکن بود سقط جنین به دلیل مسائل مالی و غیره رخ می داد، اما در سال های اخیر شاهد سقط جنین بر اساس جنسیت بوده ایم، یعنی زوج ها تصمیم می گیرند که فرزندی با حد مشخصی داشته باشند. فرزند.تعیین جنسیت اگر جنین پسر یا دختر نباشد تصمیم به سقط می گیرند و اغلب این کار را انجام می دهند.

وی افزود: بیشتر جنسیت ها برای فرزند دوم تعیین شده است. در واقع اگر دختر داشته باشند دوست دارند فرزند دوم پسر باشد و اگر فرزند اول پسر باشد تصمیم می گیرند پسر به دنیا بیاورند. دختر، اما اکثر مراجعین به دنبال داشتن یک پسر هستند. «اگر خانواده از نظر مالی توانایی انجام این کار را از طریق IVF داشته باشد، کسانی که قادر به انجام این کار نیستند نیز می توانند جنسیت خود را از طریق رژیم غذایی تعیین کنند.

او می گوید: “گاهی برخی از مراجعان برای اولین بار IVF انجام می دهند، زیرا جنسیت برای آنها بسیار مهم است. اگرچه یک مرد می تواند به طور طبیعی باردار شود، اما اکثر مردان پس از تعیین جنسیت تایید نشده تصمیم به سقط می گیرند.” روح ندارد و بهتر از سقط جنین است.

وی خاطرنشان می کند: گاهی جابجایی ناموفق است که برای انسان مشکلات روحی و روانی ایجاد می کند، اما ادامه می دهند و با ادامه این روند فرد وارد چرخه ناراحتی می شود؛ آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد و تحقیقات انجام می شود. باید انجام شود اما با توجه به مشتریان و همکارانم می توانم بگویم که اخیراً تعداد مراجعات برای تعیین جنسیت فرزند اول افزایش یافته است.

برخی از پزشکان در مطب سقط جنین انجام می دهند

رحمانی مدعی است: برای فرزند دوم فوت شده نیز جنسیت مشخص شده است، اما در سال های اخیر مراجعات بیشتر شده است، افرادی که به ما مراجعه می کنند اغلب به دلیل جنسیت خواهان سقط جنین هستند و تعداد کمی از آنها به دلیل نامشروع به دنبال سقط جنین هستند. روابط. ; بعضی ها شرایطی ندارند مثلا نامزد هستند یا دو بچه دارند و ناخواسته باردار می شوند.

وی تاکید کرد: افرادی که به فرزند سوم مراجعه می‌کنند اغلب با توصیه‌هایی متقاعد می‌شوند که سقط نکنند، من به منشی هم گفتم که اگر برای سقط اقدام شود قبول نمی‌کنند، اما برخی از ماماها و متخصصان زنان سقط جنین می‌کنند. دفتر

این متخصص زنان و زایمان می گوید: با توجه به تعداد مراجعین و نظارت نامحسوس معاونت علوم پزشکی قزوین به راحتی می توانند ماماها و پزشکانی که به صورت غیرقانونی سقط جنین انجام می دهند را در مطب شناسایی کنند.

وی ادامه داد: برخی از مددجویان به دلایل اقتصادی تصمیم به سقط جنین می گیرند و می گویند که ما به حال خود رها شده ایم و صاحبخانه ها به خانواده های بیش از دو فرزند خانه اجاره نمی دهند، فکر می کنم اگر زیرساخت های مناسب ایجاد شود مشکلات حل می شود اما او گفت: سقط جنین بر اساس جنسیت. برگرفته از فرهنگ

تاکید بر کودک در برخی نقاط شهر کازوین بسیار زیاد است

رحمانی می‌گوید: به گفته مراجعان می‌توانم بگویم فرهنگ والدین برای پسردار شدن در برخی نقاط شهر قزوین که به راحتی می‌توان اطلاعات آن را پیدا کرد، حاکم است، برخی حتی یک یا دو پسر دارند، اما همچنان به دنبال آن هستند. برای هر چیزی برای جنسیت ها چون به این نسل اعتقاد دارند ما پسر هستیم و دختر هستیم این نسل را قطع کنیم، این امر فرهنگی باید ریشه کن شود.

بیشتر افرادی که واکنش منفی به سقط جنین بر اساس جنسیت دارند، خودشان بیرون می روند و داروهای سقط جنین مصرف می کنند، سپس با مشکلاتی مانند خونریزی زیاد به ما مراجعه می کنند. نیاز است و ما هیچ دارویی تجویز نمی کنیم، حتی بیمارستان ها محدودیتی در تعداد دارو دارند، اما بیماران به راحتی به آنها دسترسی دارند.

رحمانی خاطرنشان می‌کند: اکثر سقط‌ها هشت هفته بعد از بارداری انجام می‌شود، زیرا جنسیت جنین تا حدودی ناشناخته است، اما به دلیل سقط‌های غیرمجاز و وضعیت نامناسب بهداشتی، مشکلاتی را ایجاد می‌کند که بار اضافی را بر دوش زمین وارد می‌کند. موثر. . ” مامان ها ساده می گویند ما پسر می خواهیم و اگر دختر شود سقط می کنیم.

سقط جنین انتخابی یکی از مشکلاتی است که باید در اسرع وقت به عنوان یک عامل خطر مورد توجه مسئولان قرار گیرد. موضوع عامل روابط جنسی را مختل می کند. شاهد کاهش تعداد زنان نسبت به مردان هستیم.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/