داعش مسئولیت حمله تروریستی شاهچراغ را بر عهده گرفتگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزیک منبع غربی مدعی شد گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله به حرم مطهر شاهچروق (ع) شیراز را بر عهده گرفت.

خبرگزاری فرانسه به نقل از بیانیه این گروه تروریستی این خبر را منتشر کرد. داعش در بیانیه ای منسوب به این گروه به یک امامزاده در جنوب ایران حمله کرد.

در بیانیه منتسب به گروهک داعش آمده است که حمله به شاهچراغ اولین عملیات این گروه در ایران پس از سپتامبر 2018 است.داعش گفته است که وی سپس به رژه نظامی در اهواز حمله کرده است.

عصر امروز چهارشنبه مردی مسلح هنگام ورود به حرم مطهر شاهچرا به سمت زائران تیراندازی کرد. تاکنون 15 شهید و 19 زخمی در این عملیات تروریستی گزارش شده است و یک زن و دو کودک در میان قربانیان هستند.

فرمانده انتظامی استان فارس مردی را عامل این حمله تروریستی معرفی کرد که دستگیر شده است. رئیس کل دادگستری استان فارس نیز اعلام کرد که فرد دستگیر شده تحت تعقیب است.

یک منبع آگاه به خبرنگار فارس گفت: عامل این حادثه تروریستی حامد بدخشان 23 ساله است. برخی منابع از غیر ایرانی بودن عامل این اقدام تروریستی خبر می دهند.

بر اساس اطلاعات دریافتی در شیراز، عامل این حمله تروریستی هنگام ورود به دادگاه با اسلحه کلاشینکف شروع به تیراندازی کرد. یک مجله اضافی هم آورد.

عامل این حادثه که از عناصر گروه های تکفیری است با ورود به حرم شاهزارچ باب الرضا وارد تالار حضرت معصومه(س) شد و سپس به حرم اصلی حرم رسید.

بررسی های خبرنگار نشان می دهد که نیروهای امنیتی حرم نیز در این حمله تروریستی هدف قرار گرفته اند.

یک اتوبوس آمبولانس با نیروهای امدادی وارد حرم مطهر شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/