داستان اقدام مافیا برای از بین بردن تخم مرغ برای افزایش قیمت مرغگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزدر فضای مجازی صحبت هایی به گوش می رسد مبنی بر اینکه مافیای بازار گوشت مرغ پس از ممنوعیت زنده دفن مرغ تا دو روز صدها هزار تخم مرغ بارور را تخریب کرده است تا قیمت مرغ را سه برابر کند.

محمدرضا صدیک پور در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره این مسائل به وجود آمده در فضای مجازی گفت: اینها شایعه ای بیش نیست و هیچ تخریبی با هدف افزایش قیمت انجام نمی شود.

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه افزود: قیمت مرغ یک روزه اکنون با توجه به نوع تلاش از 5 تا 14 هزار تومان متغیر است و این قیمتی نیست که تولیدکنندگان بخواهند انجام دهند. تخم مرغ ها را از بین ببرید.”

وی همچنین گفت: در ماه های خرداد و تیر که قیمت جوجه های یک روزه به 2 هزار رتومان رسید، برخی به دلیل اینکه قیمت آن را نمی دادند، این کار را انجام دادند، اما اکنون وضعیت تغییر کرده است و این درست نیست. . بطور کلی.

به گزارش فارس، ابتدا تخم ها در دستگاه جوجه کشی قرار می گیرند و پس از تبدیل شدن به جوجه ها به مرغداری ها فرستاده می شوند.

صدیق پور افزود: 112 میلیون قطعه جوجه یک روزه در این ماه تولید شد که برای تامین گوشت مرغ کشور کافی است و مشکلی برای این ماه و ماه های آینده وجود ندارد.

صدیک پور با بیان اینکه به نظر من حتی 12 میلیون جوجه ریزی انجام شده است، تاکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید بررسی دقیق تری از نیاز کشور انجام دهد و بر این اساس تولید و جوجه ریزی در مرغداری ها انجام شود. . .

صدیق پور گفت: بر اساس اعلام مرکز پژوهش های مجلس نیاز کشور با جوجه کشی 120 تا 130 میلیون قطعه تامین می شد اما اکنون این رقم به 112 میلیون قطعه کاهش یافته است.

به گفته این فعال اقتصادی، افزایش قیمت مرغ نسبت به قبل باعث کاهش سرانه مصرف شد.

البته در حال حاضر برخی معتقدند مصرف مردم از مرغ به گوشت تغییر کرده است زیرا مردم فکر می کنند با مبلغی که برای گوشت می پردازند، پروتئین بیشتری نسبت به مرغ دریافت می کنند.

* خوراک طیور به مقدار کافی و به راحتی تامین می شود

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه نظام بازار را بسیار مهم خواند و گفت: تولیدکنندگان از طریق این سامانه می توانند نهاده مورد نیاز خود را به راحتی خریداری کنند و در بازار سیاه نهاده که به 5 برابر فروخته شده است. قیمت حذف شده است
وی گفت: زیرساخت ها به اندازه کافی وجود دارد و از نظر تامین مشکلی وجود ندارد.
دبیر انجمن تولیدکنندگان مرغ یک روزه مشکل مرغداران را گرانی تولید خواند و گفت: قیمت مصوب مرغ 59 هزار و 500 تومان و برای تولیدکننده 70 هزار تومان است.
وی در پاسخ به درخواست مرغداران برای افزایش قیمت به کجا رسید؟ وی گفت: در حال حاضر دولت مخالف افزایش قیمت است.

منبع: فارس
انتهای پیام/