خیز مازندران برای تولید ۱۲۰۰ کالای دانش بنیان


بازار گروه استانها: در حالی که از تولیدکنندگان و کارآفرینان به عنوان پیشقراولان عرصه اقتصاد و رفاه مردم یاد می‌شود که بخش عمده‌ای از تولید و کار در دوش شرکت‌های دانش بنیان است و می‌تواند به نخبگان ارتقا یابد و کیفیت تولید به توسعه و پایداری کمک می‌کند.

در حال حاضر ۶۰۰ نوع کالای دانش بنیان در استان مازندران تولید می‌شود و تحقق می‌یابد و افزایش می‌یابد به هزار و ۲۰۰ از جمله برنامه‌هایی که همزمان با سال جاری در استان هدف قرار می‌گیرد و به این برنامه نیاز به رفع مشکلات و چالش‌های فراروی است.

شرکت‌های دانش بنیان مازندران در حوزه‌های مختلف از جمله برنامه‌های نویسی، دارو، کشاورزی، خدمات فنی و مهندسی و غیره فعالیت‌ها دارند و محصولاتی که به آنها توجه می‌شود، متفاوت است.

بهرام سیادتی مدیر شرکت ایده گستران هوشمند طبرستان که ۲۰ سال از عمر و جوانی خود را در حوزه نرم افزاری استفاده می کند، با بیان اینکه از نوجوانان و ۱۲ سال در حوزه نرم افزار کارم را شروع کرده ام، همان کامپیوتر دنیای بود که در پی. آن بودم و از خوش شانس با افراد خوبی همکار شدم و در ۱۴ سامانه سامانه ثبت نام را برای حج و زیارت طراحی و ثبت کرد.

دورهمی ۳۲ جوان نخبه در یک شرکت دانش بنیان
وی که ۲۰ سال در حوزه برنامه نویسی و وب فعالیت دارد و اولین شرکتی را در زمینه ثبت دامنه ثبت کرده است، افزود: این شرکت در حاضر حاضر ۹۰۰ نماینده دارد و دومین شرکت را در سال ۹۸ با پنج کلید کلید زدم که اکنون ۳۲ نیروی جوان است. و نخبه و با استعداد در آن مشغول فعالیت هستند.

خیز مازندران برای تولید ۱۲۰۰ کالای دانش بنیان

وی با عنوان اینکه رنج سنی همکاران جوان بوده و از دانشگاه‌های مازندران و تهران فارغ التحصیل شدند، ادامه داد: این بچه‌ها از پارک علم و فناوری و یا تبلیغات و غیره معرفی و جذب شدند.

سیادتی با این عنوان که در حوزه های اپلیکیشن، وب، بازی، و غیره فعالیت می کنیم، ادامه داد: از نرم افزارهای تولید شده شرکت در مارکت های ایران به عنوان یکی از نرم افزارهای برگزیده وجود دارد.

وی اصلی را بر حوزه رمزها، کیف پول‌های هوشمند ایرانی از جمله دغدغه‌ها بیان می‌کند: استفاده از کیف پول‌های ایرانی از دست رفتن سرمایه‌ها می‌شود.

تولید دانش بنیان از یک سو و خرید کالاهای تولید داخل و دانش بنیان دو کفه یک ترازو برای ارتقای تولید و اقتصاد به شماره می‌رود و اگر مردم از کالاهای ساخت داخل دستگاه گام مهمی در حوزه داخلی و شکوفایی اقتصاد برداشته می‌شود. همچنین از کالاهای تولید داخل باعث افزایش استفاده از کمی و کیفی سطح تولید و رسیدن به رسیدن به مراحل مختلف می‌شود.

تولید دانش بنیان از یک سو و خرید کالاهای تولید داخل و دانش بنیان دو کفه یک ترازو برای ارتقای تولید و اقتصاد به شماره می‌رود و اگر مردم از کالاهای ساخت داخل دستگاه گام مهمی در حوزه داخلی و شکوفایی اقتصاد برداشته می‌شوند.

احمد مفری از اعضای شرکت دانش بنیان در ساری با بیان اینکه شرکت تولید محتوا است، افزود: یکی از نیازهای اصلی جامعه ارتقای دانش است زیرا ارتباط بین ایده و عمل از جمله برنامه‌ها است.

وی در گفتگو با خبرنگار بازار راه‌اندازی استودیو تولید محتوا را از جمله طرح‌های شرکت دانش بنیان گستران هوشمند طبرستان بیان کرد و گفت: آموزش‌های مختلف در حوزه‌های مورد نیاز مردم تولید و می‌کنیم.

وی نشست با ستاد شروع عتبات عالیات و تهیه نرم افزار پیشرفته برای زیارت اربعین را از جمله برنامه ها ذکر کرد و گفت: قصد داریم نرم افزار پیشرفته را تهیه کنیم که در مسیریابی آنلاین، اخبار و غیره برای زیارت کاربرد دارد و این نرم افزار را در اختیار داریم. زائران قرار می‌گیرند تا مسیرها و خدمات موکب و توانایی آن را شناسایی و در مجموع در سفر معنوی اربعین کمک می‌کند.

نخبگان و فعالان بنیان مازندران در حوزه‌های مختلف مانند داروسازی فعالیت‌ها دارند و اقلام و کالاهایی را تولید می‌کنند که مشابه خارجی هم ندارد، با این حال نقدینگی و حمایت از دغدغه‌های آن است.

مسائل شرکت های دانش بنیان؛ از نقدینگی تا حمایت نشدن
جلال حسینی مهر نایب رئیس شرکت دانش بنیان زولنگ در مازندران با تاکید بر اینکه دانش را باید تبدیل به ثروت و ایجاد بافت کنیم، حوزه: پایان‌های درد داروسازی وجود دارد و یکی از دغدغه‌ها این است که نتایج را به محصول تبدیل می‌کنند و می‌کنند. .

وی در گفتگو با خبرنگار بازار با اشاره به اینکه چهار نفر از استادان تصمیم به راه‌اندازی شرکت دانش بنیان در حوزه دارو و تبدیل دانش به محصول دریافت می‌کنند، افزود: شش طرح تحقیقاتی را به دارو تبدیل می‌کنیم و طی سه سال گذشته محصولات را در اختیار داریم. حوزه های مختلف تولید کردند.

وی با بیان اینکه برخی از محصولات تولید شده بی همتا هستند و مشابه خارجی ندارند، افزود: همکاران فعال در این شرکت با لنام زولند شش محصول را تولید و روانه بازار کردند که مجوز سازمان غذا و دارو را دریافت کردند.

خیز مازندران برای تولید ۱۲۰۰ کالای دانش بنیان

حسینی مهر با توجه به این که محصولات مورد استفاده مردم قرار می گیرند، محصولی تولید می شود که از عوارض درمانی ناشی از شیمی درمانی آب می کند، افزود: شرکت دانش بنیان زولنگ از مراحل ابتدایی عبور کرد اما اکنون با دو مورد از جمله نقدینگی روبرو هستیم.

این محقق و دانشگاه یادآور شد: با توجه به اینکه داروها در قالب شرکت‌ها و داروها را می‌توان با نقدینگی مواجه کرد و برای خرید مواد اولیه وجه و نقدینگی باید بانک‌ها از نظر مصرف‌کنندگان در میدان مورد استفاده قرار گیرند.

وی با بیان اینکه مازندران کارخانه داروسازی انسانی است، از اینکه باید در زمینه ساخت این کارخانه یاری کنند.

۵۹۸ نوع کالای دانش بنیان تولید می شود
امسال قرار است 53 هزار شغل در استان مازندران ایجاد شود و هدف اصلی شرکت‌های دانش بنیان باشد. معاونت هماهنگی امور اقتصادی استان مازندران تعداد شرکت‌های دانش بنیان استان را با ۵۹۸ نوع محصول و کالا بیان کرد و گفت: تعداد شرکت‌ها مطلوب نیست و باید برای رونق فعالیت و ایجاد آفرینی و تنوع دادن به تولیدات دانش بنیان در استان برنامه‌ریزی شود. .

وی در گفتگو با خبرنگار بازار ارائه پیشنهادات و رفع موانع فراروی را از جمله طرح‌ها بیان کرد و گفت: در سال جاری با 70 درصد برنامه با کمک دانش بنیان‌ها محقق می‌شود و این وضعیت که هم اکنون از 10 درصد ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان کمتر است. در استان فعال است.

وی خواهان برنامه ریزی برای توسعه مراکز رشد و فناوری برای تقویت تولید و شرکت های دانش بنیان در استان شد.

فعالیت حدوداً شرکت بنیان و داشتن هشت مرکز رشد و فناوری در حالی است که استان مازندران در این حوزه دارای نگرانی‌ها و نگرانی‌های صددرصدی است که می‌توان آن را به بهبود تولید و توسعه پایدار نیروها کمک کرد.