خودروسازان با عرضه قطره چکانی خودرو به بازار دامن می‌زنندبه گزارش بازار به نقل از خانه ملت، سیدعلی موسوی با انتقاد از گرانی افسارگسیخته قیمت خودرو، گفت: مافیای خودرو از کاهش قیمت این کالا جلوگیری می کند و در بسیاری از اظهارات، تورم را دلیل گرانی خودرو می‌دانند که اکنون رشد خود را به خودرو بر می‌دهد. کل بازار تاثیر و افزایش آن باعث رشد تورم خواهد شد.

نماینده مردم ملکان در مجلس اسلامی با بیان اینکه برخی با ایجاد جنگ روانی تلاش می‌کنند قیمت خودرو را افزایش دهند، افزود: قوه قضاییه و سازمان بازرسی باید به این موضوع ورود کند زیرا ترک فعل‌هایی در این صنعت رخ داده است.

وی درخواستی کاذب را یکی از افزایش قیمت خودرو برشمرد و کرد: در حالی که تقاضای بازار واقعی در حدود یک میلیون و 500 هزار دستگاه در هر طرح فروش فوری، میلیون‌ها نفر به نام می‌شوند که این وضعیت وجود دارد که تقاضاهای کاذب در بازار باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه درباره مافیای صنعت خودرو افشاگری می‌کنم، ادامه داد: مافیای خودرو کار می‌کند با ایجاد عطش در بازار، قیمت‌ها را افزایش می‌دهد گزارش‌های ارائه شده در برخی از پارکینگ‌های خودروسازان خودرو همچنان دپو شده است که باید سوال کرد. در شرایطی که بازارها بیشتر خودرو را عرضه می‌کنند چرا این شرکت‌ها با عرضه قطره چکانی به بازار دامن می‌زنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: هر خودروساز کم خودرو را به بازار عرضه می‌کند اما در بازدیدها دیده می‌شود که خودروها به دلیل نبود قطعات ناقص مانده‌اند که این قطعات در بازار به وفور پیدا می‌شوند. به طور مثال خودرو به دلیل نبود آینه در پارکینگ مانده است.