خطا در «نسخه الکترونیکی» به دلیل اختلال در اینترنتگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوز، دکتر علی سالاری وی درباره وجود برخی مشکلات در نسخه نویسی الکترونیکی به دلیل اختلال در اینترنت در برخی نقاط کشور گفت: گزارش های پراکنده ای در این زمینه وجود دارد. البته سازمان نظام پزشکی گزارش مکتوب و مشخصی ندارد که بر اساس آن بتوان گفت چند درصد از پزشکان به دلیل اختلالات اینترنتی در نگارش نسخه الکترونیک مشکل دارند. اما از سراسر کشور گلایه هایی در این باره وجود دارد که در برخی موارد مشکلات نسخه های الکترونیکی افزایش یافته و امکان ارائه خدمات در قالب نسخه الکترونیکی وجود ندارد و یا سرعت کاهش یافته است.

وی افزود: پیشنهاد ما این است که در این موارد سازمان های بیمه گر اعلام کنند که درصدی از نسخه پزشکان به صورت دستی پذیرفته شود. اگر به هر دلیلی اینترنت دچار اختلال می شود، حداقل باید تدابیری اتخاذ شود تا در ارائه خدمات سلامت مشکلی پیش نیاید. باید این مسائل را پیش بینی کرد.

سالاری با بیان اینکه اکنون می توان گفت در برخی مناطق کشور به دلیل قطعی اینترنت در نسخه های الکترونیکی مشکلاتی وجود دارد، گفت: البته آماری در این زمینه نداریم، آمار را می توان از بیمه درخواست کرد. سازمان هایی که معمولا با ماه های قبل قابل مقایسه هستند، اعلام کردند که درصد نسخه های الکترونیکی کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در عین حال سازمان نظام پزشکی گیلان نیز درخواست کرده بود که به دلیل اختلال در اینترنت و شکایت برخی از بیماران، پزشکان حداقل 20 درصد نسخه ها را به صورت دستی بنویسند اما همچنان اینجاست. . هیچ پاسخ مثبتی از سوی دولت و شرکت های بیمه در این زمینه وجود ندارد.

سالاری همچنین گفت: ما از نسخه الکترونیکی به دلیل دقت و سرعت آن استفاده می کنیم، اگر قرار است نسخه الکترونیکی سرعت را کاهش دهد و منجر به سردرگمی بیمار شود باید چاره ای برای آن اندیشید. الان موضوع نسخه الکترونیکی موضوع زندگی و سلامتی است و یک سطح زیر آن مسائل مالی است و ما سال هاست که بانک های الکترونیکی داریم و شما می توانید از طریق تلفن همراه و وسایل الکترونیکی پول انتقال دهید و خدمات دریافت کنید اما خدمات دستی و مکانیزه؟ آیا متوقف شده است؟ پاسخ منفی است. بنابراین وقتی بحث خدمات دستی را برای یک موضوع مالی متوقف نکرده ایم، برای یک موضوع زندگی که به سلامت افراد مربوط می شود و درجه اهمیت آن قطعاً بالاتر است، باید به همین ترتیب عمل کنیم و نسخه نویسی دستی را ممکن کنیم. حدی.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/