خبر مهم ستاره پرسپولیس درباره معافیت از خدمت سربازیبه گزارش شبکه خبری تهران نیوز علیرضا بیرانوند دروازه بان شماره یک تیم ملی در گفت وگو با همشهری درباره وضعیت تیم ملی صحبت کرد و گفت: وضعیت اردوی تیم ملی در قطر به گونه ای است که بازیکنان مورد آزار و اذیت قرار می گیرند.

وی همچنین از مسئولان فدراسیون خواست تا مسابقاتی را برای ایران برگزار کنند که تقابل با انگلیس را شبیه سازی کند و معتقد است مهم ترین بازی ایران دیدار با تیم ملی انگلیس است که سرنوشت این گروه را مشخص می کند.

بیرانوند که به تازگی به پرسپولیس پیوسته نیز با اشاره به صحبت های سروش رفیعی که از حضور در کنار او ابراز خوشحالی کرد، گفت: رفیعی دو هفته است که شعری را در اردوی تیم ملی حبس کرده است.

اظهارات گلر شماره یک تیم ملی را می خوانید:

* زمین تمرین تیم ملی سخت بود

همه می دانند که وضعیت تیم ملی چندان خوب نیست. موضوع مهم هر تیمی در ماه های منتهی به شروع جام جهانی، بازی دوستانه است که در شرایط سختی آن را تجربه کردیم. وقتی به اندازه کافی بازی دوستانه انجام نمی دهیم، طبیعتا این کارها آنطور که کادر فنی و بازیکنان می خواهند پیش نمی رود. می توان فهمید که بچه های قطر با انگیزه زیادی تمرین کردند، اما برای چمن اردوی ما خیلی سخت بود و بچه ها در آن کشور و در آن شرایط آب و هوایی ساخته شدند. مشخص است که کمپ تغییر کرده است، اما هنوز شرایط خوبی نداشته است.

* بازی دوستانه برای شبیه سازی انگلیس داریم؟

همیشه امید در همه وجود دارد اما همه می دانند که تیم ملی چه شرایط سختی دارد. ما باید در مورد تعریف استاندارد موفقیت صحبت کنیم، باید ببینیم تیم های دیگر چگونه کار می کنند و برنامه های آنها چیست و بعد باید در مورد خودمان صحبت کنیم. شما در تیم های اروپایی که ما با همه قابل مقایسه نیستیم فاکتور می گیرید اما نگاه کنید به وضعیت کره و ژاپن و اینکه با کدام تیم ها بازی دوستانه می کنند. ما باید در بازی اول با انگلیس بازی کنیم، آیا تیم دوستانه ای پیدا کرده ایم که مانند انگلیس بازی کنیم؟ در مصاحبه ای به شما گفتم که در جام جهانی روسیه تا 6 ماه قبل از بازی با مراکش، کیروش فقط روی این تیم متمرکز بود و ما چیزی از اسپانیا و پرتغال نداریم.

* اولین بازی جام جهانی بسیار مهم است

یادم هست بعد از قرعه کشی جام جهانی به شما گفتم مهم ترین بازی ما مقابل انگلیس است و الان هم همین را می گویم. همه دوست دارند در بازی اول چهره ایران را ببینند و مهم این است که بتوانیم از انگلیس امتیاز بگیریم. خیلی ها می گویند باید ولز و آمریکا را شکست دهیم، اما من می گویم بازی اول مهم است. البته ما با این شرایط سخت می گذریم و دو لوله هم داریم که دومی نزدیک به جنگ جهانی است و فقط یک پیپادیر باقی مانده است. ما قبلا از فیفادی استفاده نکرده‌ایم و بچه‌ها نگران این وضعیت هستند. همه ما می خواهیم مردم را خوشحال کنیم، اما این وضعیت نگران کننده است. 21 روز در تمرین بودیم و تنها یک حریف تدارکاتی داریم که چند بازیکن کارآمد و اصیل نداشت. با این شرایط خدا باید به تیم ملی کمک کند.

تغییر کادرفنی تیم ملی منطقی نیست

من یک بازیکن هستم و حرفه ای نیست که در این مورد صحبت کنم، اما می دانید که این سایت همیشه در فوتبال ایران برای مربیان یا بازیکنان بوده است. فاصله کمی با شروع جام جهانی داریم، آیا واقعا تغییر کادر فنی منطقی است؟ همه می دانند که تیم ما از نظر حمایت و آمادگی چگونه است، بهتر است کمی واقع بین باشیم. اسکوچیچ در حال حاضر سرمربی تیم ملی ایران است، واقعا انصاف نیست که تمرکز این مربی را به هم بزنیم. تیم ملی واقعا به آرامش نیاز دارد، نباید آرامش تیم ملی را به هم بزنیم.

* خوشحالم که به پرسپولیس برگشتم

به فوتبال اروپا رفتم و اهدافی داشتم که در نهایت به آنها نرسیدم. بعداً در مورد اتفاقاتی که در بلژیک و پرتغال برایم افتاد بیشتر صحبت خواهم کرد، اما حالا خوشحالم که دوباره پیراهن پرسپولیس را بر تن می کنم. تیمی که تاثیر زیادی در پیشرفت و رشد من داشته است. از طرفی دوست داشتم در تیمی باشم که شرایط بازی را پیدا کند و این برایم در آستانه جام جهانی مهم بود. در آستانه جام جهانی بازی خیلی مهم است و خوب نیست یک دروازه بان در بازی نباشد. امیدوارم من و پرسپولیس به هم کمک کنیم و روزهای خوبی داشته باشیم.

* من دانشجو هستم

پرسپولیس بازیکنان خوبی جذب کرده و نفرات خوبی هم در تیم پارسال حضور دارند. مهم این است که تیم خوبی داشته باشیم و هواداران را خوشحال کنیم. در پرسپولیس هیچکس به قهرمانی فکر نمی کند. قهرمان در جین پرسپولیس. این را هم بگویم که دانشجو هستم و به تحصیل ادامه خواهم داد.

* سروش این آهنگ را دو هفته نگه داشت!

حرفه ای بودن سروش رفیعی را دیده ام. او هم به من گفت که قرار است با هم در پرسپولیس چمدان ببندیم. قابل درک است که سروش بلافاصله بعد از عقد قرارداد با پرسپولیس ترانه ای گفت که واقعا جالب بود. اتفاقا می خواستم برایش در اینستاگرام کامنت بگذارم. سروش 2 هفته است که در قطر شعر حفظ می کند و مرتب می خواند، تازه بعد از عقد قرارداد با پرسپولیس فهمیدم چرا 2 هفته در قطر مرتب شعر می خواند! او پسر مهربانی است و امیدوارم روزهای خوبی را در کنار هم برای پرسپولیس داشته باشیم.

منبع: خبر ورزشی

انتهای پیام/