خبرگزاری بازار – کیا اسپورتج 2023 به دنبال رقابت با تویوتا RAV4کیا هنوز به صورت کامل از تمام ویژگی‌های این خودرو رونمایی شده است، اما به ویژگی چشمگیر کیا اسپورتیج ۲۰۲۳ اشاره کرده است.

به گزارش بازار؛ کیا هنوز به صورت کامل از تمام ویژگی‌های این خودرو رونمایی شده است، اما به ویژگی چشمگیر کیا اسپورتیج ۲۰۲۳ اشاره کرده است. نکته جالب این است که کیا در تبلیغات اسپورتیج جدید از لقب “SUV تمام عیار شهری” استفاده کرده است و آنطور که از ظواهر پیداست، مدل ۲۰۲۳ پیشرفت‌های فاحشی نسبت به نسل‌های قبلی است.

کیا اسپورتیج ۲۰۲۳ حدود ۴,۶۶۰ میلی متر طول و ۱,۸۶۵ میلی متر عرض و ارتفاع آن به ۱,۶۶۰ میلی متر می‌رسد. با این اوصاف Sportage ۲۰۲۳ طول بیشتری از Tucson هیوندا دارد و درشت‌تری نسبت به CR-V هوندا دارد تا نمایش داده شود.

ضمناً پایه چرخی این ماشین حدود 2,755 میلی متر است که فضای بیشتری برای پاها و صندلی عقب می‌دهد. شرکت کره‌ای اعلام کرده است که کیا اسپورتیج ۲۰۲۳ دارای ۱٬۰۰۰ میلی‌متر متر فضا برای سر و ۱٬۰۵۰ فضا برای پاها در ردیف عقبی است که ارقام بهتری نسبت به هوندا CR-V و تویوتا راوا۴ به شماره می‌رود. با افزایش طول این خودرو نسبت به مدل قبلی، فضای 637 لیتری برای بخش بار در پشت صندلی عقب بدست آمده است.

ضمنا کیا از قدرتی و قلب تپنده این خودرو هم پرده برداری کرده است. کیا اسپورتیج ۲۰۲۳ در زمان عرضه با یک موتور توربو شارژ ۱.۶ لیتری با ویژگی “direct-injected gasoline” که قدرت تولید ۱۷۷ اسب بخار و ۱۹۵ پوند بر فیت گشتاور دارد، در فراهم کردن قرار دادن خواهد گرفت. این موتور توربو اصطکاک کمتری در بلبرینگ‌ها دارد و سیستم مدیریت گرمای آن هم باز طراحی شده است تا عملکرد فنی بهتر و مصرف سوخت پایین‌تری داشته باشد.

کیا اسپرتیج ۲۰۲۳ از سیستم الکتریکی ۴WD (چهار چرخ متحرک یا دو دیفرانسیل پیشرفته) و سیستم تعلیق الکتریکی بهره مندی از امکانات و ثباتی لذت بخش و رانندگی راحت روی آسفالت یا خاک جاده ای را ارائه می دهد. یکی دیگر از موارد جدید در مورد این خودرو، گزینه رانندگی “All Terrian” یا “تمام ناهمواری” است که با سایر حالت‌های Comfort، Eco، اسپرت و Default (پایه یا از پیش تعیین شده) همراه است. انتظار می‌رود که در حالت All Terrian سیستم‌های مختلف خودرو برای رانندگی بر روی نواحی ناهموار مثل گلی، برفی، یخی، شنی و … بهینه سازی می‌شوند.

وقتی که ویژگی‌های امنیتی می‌شود کیا اسپورتیج ۲۰۲۳ پا به پای استانداردهای جهانی پیش می‌رود و ویژگی‌های کمکی پیشرفته در رانندگی را می‌دهد. این ماشین با کنترل هوشمند بر پایه جهت یابی، راهنمای جلوگیری از تصادف شاخ به شاخ، راهنمای نقطه کور، مانیتورینگ نقطه کور، کنترل از راه دور برای پارک کردن و چندین ویژگی دیگر به تحویل داده می‌شود.

کیا اسپورتیج ۲۰۲۳ در سال جاری میلادی به صورت کامل رونمایی خواهد شد و اولین بار در سال ۲۰۲۲ میلادی انجام خواهد شد. شرکت کیا هنوز قیمت دقیق این خودرو را مشخص کرده است و احتمالاً در رونمایی کامل کیا از قیمت، مدل‌های سفارشی و ویژگی‌های Sportage پرده‌برداری خواهد شد.