خاکریزهای اقتصادی فتح شودبه گزارش شبکه خبری تهران نیوز، اسماعیل کوثری عصر امروز در گردهمایی روایت مقاومت حماسه فتح خرمشهر که در فرهنگسرای ولاء شهرری برگزار شد، اظهار کرد: فتح خرمشهر در سایه اخلاص و صداقت رزمندگان اسلام و در حالی اتفاق افتاد که آن‌ها حتی امکانات اولیه را در اختیار نداشتند.
وی اعتقاد و ایمان را دو عامل موفقیت رزمندگان در هشت ساله دفاع مقدس و جنگ نابرابر تحمیلی دانست و گفت: دشمن به دنبال آن بود که هفت روزه به تهران برسد، اما با مقاومت و پایمردی رزمندگان ورق برگشت.
نماینده مردم تهران در مجلس بیان کرد: در حالی در طول تاریخ ۲۵۰ ساله قبل از انقلاب هر کشور بیگانه همسایه‌ای با تجاوز بخشی را از کشور ما جدا کرد و علاوه بر بحرین، بخش‌هایی از خاک وطنمان به سرزمین افغانستان و ترکیه اضافه شد که در دوران دفاع مقدس برای نخستین بار به فرماندهی ولی امر مسلمین و ایثارگری رزمندگان دشمن ناکام و ناامید ماند.
کوثری عنوان کرد: اینچنین شد که نگذاشتند یک وجب از خاک وطن در اختیار دشمن بماند و دشمن از این پیروزی‌ها عصبانی است، البته همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند خرمشهرهای دیگر در پیش داریم، یکی از آن‌ها فتح خرمشهر اقتصادی است.
وی با تاکید بر اراده مجلس و دولت مبنی بر فتح خاکریزهای اقتصادی، افزود: بسیاری از موضوعات در دولت‌های پیشین اجرایی نشده اما دولت مردمی برای حل مشکلات خود را فدا می‌کند.
نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه مسوولان باید خود را خدمتگزاران مردم بدانند، ادامه داد: راه شهدایی که پیروزی و عزت را برای ملت و کشور ایران رقم زدند، باید ادامه یافته و این مسیر متعالی استمرار یابد.
انتهای پیام/*