خارش شدید و حساسیت ؛ هدیه خوردن 9 غذا – دکتر رویا هادیمیان


خارش شدید و حساسیت ؛ مصرف 9 ماده غذایی

مصرف برخی غذاها می تواند باعث واکنش آلرژیک و خارش در بدن شود. حساسیت غذایی یکی از مزاحم ترین بیماری هایی است که بسیاری از افراد از آن رنج می برند. بنابراین مدت کوتاهی پس از مصرف برخی از انواع غذا ، علائم آلرژی ظاهر می شود که باعث خارش و سوزش پوست و علائم مختلف می شود.

بهترین راه برای جلوگیری از علائم منفی حساسیت غذایی ، از جمله خارش ، شناسایی آلرژن های احتمالی در رژیم غذایی است. در اینجا هفت خوراکی وجود دارد که می توانند باعث واکنش آلرژیک خارش دار شوند:

حساسیت به سویا

این حساسیت به دلیل مصرف همه محصولات سویا مانند سویا و سس سویا رخ می دهد و یکی از آلرژی های غذایی نادر است. حساسیت به سویا را می توان از دوران کودکی تشخیص داد. در نوزادانی که غذاهای حاوی سویا مصرف می کنند مشاهده می شود. علائم بلافاصله پس از مصرف محصولات سویا شروع می شود و کسانی که به غذاهای دیگر مانند حساسیت به بادام زمینی حساسیت دارند ، بیشتر در معرض حساسیت به سویا هستند.

حساسیت به بادام زمینی

برخی تصور می کنند که بادام زمینی آجیل است ، اما این یک اشتباه رایج است. بادام زمینی می تواند باعث حساسیت هایی شود که علائمی شبیه آلرژی به آجیل دارد و همچنین می تواند با سرماخوردگی و آنفولانزا همراه باشد. حساسیت به بادام زمینی محدود به این نوع نیست ، بلکه شامل کره بادام زمینی ، کره بادام زمینی و هر محصولی است که حاوی مواد تشکیل دهنده آن باشد.

صدف

صدف های خوراکی گروهی از ماهیان مانند میگو و ماهی مرکب هستند که مانند صدف دارای پوست سختی هستند. حساسیت به صدف معمولاً به دلیل وجود پروتئین موجود در صدف ها به نام تروپومیوزین است. در موارد خفیف ، واکنش آلرژیک به صدف می تواند علائمی مانند کهیر ، بثورات و خارش ایجاد کند. در موارد شدیدتر ، می تواند باعث فشار خون پایین ، خس خس سینه و حتی آنافیلاکسی شود که می تواند کشنده باشد.

حساسیت به گندم

حساسیت به گندم یا گلوتن در بسیاری از افراد شایع است و این یک مشکل نگران کننده است زیرا باعث می شود بیمار از غذاهای حاوی این ماده که نشاسته زیادی مانند پاستا ، بیسکویت و اکثر انواع نان تولید می کند ، استفاده کند. حساسیت به گلوتن جذب مواد مغذی وارد شده به بدن را دشوار می کند و این خطرات زیادی مانند درد شدید معده ، مشکلات پوستی و عفونت در بدن را به همراه دارد.

شیر گاو

نوزادان و کودکان بیشتر به شیر حساسیت دارند و ممکن است تحت تأثیر بزرگسالان قرار گیرند ، اما اغلب با افزایش سن از بین می رود. قرار گرفتن در معرض آن ممکن است باعث تورم لب ها ، زبان یا گلو و همچنین خارش یا سوزن سوزن شدن در دهان شود. همچنین می تواند باعث استفراغ ، اسهال ، یبوست ، خس خس سینه و آنافیلاکسی شود.

تخم مرغ

تخم مرغ یکی از رایج ترین غذاهایی است که می تواند در افراد جوان یا مسن واکنش های آلرژیک ایجاد کند. اکثر مردم به پروتئین موجود در پروتئین ها و در برخی موارد به زرده تخم مرغ حساسیت دارند.

آجیل

آجیل ها از جمله غذاهایی هستند که علائم آلرژی را بعد از خوردن نشان می دهند ، مانند: درد معده ، اسهال ، تهوع و استفراغ ، خارش پوست و تنگی نفس. این حساسیت می تواند به یک نوع آجیل یا انواع مختلف باشد.
توصیه می شود از مواردی که باعث واکنش های آلرژیک می شوند اجتناب کنید. زیرا آجیل برای سلامت کلی قلب و بدن مفید و مهم است.

برای استفاده از رژیم غذایی آنلاین دکتر روی هادیمیان ، روی پیوند زیر کلیک کنید:

برنامه غذایی دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید