حمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به منطقه شمال عراق، شکایات بزرگی را متوجه گروه‌های جدایی‌طلب کرده است.گزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزابوالفضل عمویی در تشریح جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی در روز یکشنبه 19 مهرماه با حضور سردار نیلفرهان معاون عملیات سپاه گفت: تحولات امنیتی کشور شاهد تحولاتی بوده ایم. کشور در روزهای پایانی پس از یک هفته حضور در حوزه های انتخابیه، مجلس به بررسی تحولات پرداخت، هر چند صبح امروز جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی اغتشاشات با حضور وزیر کشور و فرمانده انتظامی کشور در محل برگزار شد. قوه مقننه.

وی خاطرنشان کرد: بحث توسعه کشور ابعاد مختلفی دارد. پرونده خانم مهسا امینی در دست بررسی است و گزارشی در کمیسیون داخلی کشور در دست تهیه است، ما در کمیسیون امنیت ملی پیگیر ابعاد امنیتی این موضوع بوده ایم، البته تمرکز اصلی در این زمینه بوده است. حوزه میدانی با هدایت فرماندهی انتظامی کشور و سپاه در چارچوب وظایف ذاتی به بررسی ابعاد امنیتی این موضوع پرداخته است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی سردار نیلفروشان در این کمیسیون گفت: بر اساس گزارش و ارزیابی امنیتی، دشمنان ما به دنبال فرصتی برای انحراف مطالبات و ایجاد فضای ناامن هستند. . در کشور بدون توجه به سوال مهشا امینی و برنامه ریزی های قبلی متاسفانه جریان نفاق و گروهک های تجزیه طلب که رابطه آنها با دشمنان ایران نمایان است با برنامه ریزی از قبل دست به اقداماتی زدند و سعی کردند سوالات و شبهات مردم را منحرف کنند. و با حضور خیابانی خود منجر به ناامنی می شوند.

نماینده مردم تهران، شیمیرنات، ری، اسلامشهر و فردیس در شورای اسلامی شهر گفت: مردم ما با هوشیاری و شهودی با این موضوع برخورد کردند و پس از پیگیری سوالات خود تحت تاثیر فضاسازی، القای فضای روانی ناامن موفق نبوده و شاهد کاهش شورش ها هستیم.

وی بیان کرد: نیروهای سپاه و بسیج بدون سلاح در میدان حاضر شدند و طبق دستورات خود کار دفاعی را برای حفاظت از مراکز حساس بدون گروه های تجهیزات مسلح که از قبل برنامه داشتند اما با سلاح سرد و سایر سلاح ها انجام دادند. نیروهای امنیتی در کشور مورد حمله قرار گرفته و تعدادی از نیروهای امنیتی زخمی شده و تحت مداوا هستند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: یکی از واکنش‌هایی که سپاه از خود نشان داده، حملات مؤثری به مقر برنامه‌ریزی فکری جریان‌های تجزیه‌طلب در شمال عراق است. نشان می دهد که مردم در حال برنامه ریزی برای نفوذ و تخریب در کشور هستند و اقدام به موقع انجام شد و پرونده های بزرگی علیه گروه های تجزیه طلب و برانداز صادر شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/