حمایت کامل وزارت صنعت از صنعت داروسازیگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوز از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، جلسه شورای سیاست گذاری چهارمین نمایشگاه بین المللی فارمکس 2022 با حضور نخبگان دارویی کشور در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد. رویداد کشور موثرتر است.

در این جلسه علیرضا شه پرست مدیرکل صنایع غذایی و دارویی وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت معتقد است صنعت داروسازی در ایران یک صنعت استراتژیک و حیاتی است و به ویژه تولید مواد اولیه دارویی از مزیت رقابتی نسبت به سایر صنایع برخوردار است.

وی افزود: بیش از 70 درصد مواد اولیه دارویی در کشور تولید می شود و میزان خودکفایی سهم ارزنده ای در صنعت داروسازی ایران داشته و باعث شده مردم با وجود تحریم ها و ابتکار اقتصادی، دغدغه تامین داروهای خود را نداشته باشند. . و از صنعت داروسازی حمایت کامل می کنیم تا حد خودکفایی یک درصد هم کم نشود. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد و شاهد پیشرفت و موفقیت بیشتر در تولید مواد اولیه دارویی در کشور باشیم.

مدیرکل صنایع غذایی و دارویی وزارت صنعت در ادامه به برگزاری رویداد بین‌المللی فارمکس اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه می‌تواند هم افزایی بین صنایع فعال در صنعت داروسازی ایران و بیش از مجموعه‌ای از فعالان صنایع را به همراه داشته باشد. فرصتی برای باز کردن مسیرهای صادراتی خواهد بود.” باید چشم انداز صادرات را در این صنعت فعال کنیم و حضور در بازارهای بین المللی را جزو اهداف خود قرار دهیم. اگرچه تحریم های اقتصادی در سال های اخیر موانع زیادی بر سر راه توسعه صادرات ایجاد کرده است، اما اگر نظر ما و همه تلاش و حمایت ما در این راستا باشد قطعا می توانیم برخی از موانع را برطرف کنیم.

به گفته شهپریست، کارگاه های آموزشی نقش موثری در افزایش مهارت صنعتگران، دانشجویان و پژوهشگران خواهد داشت و با توجه به موضوعات کارگاه ها، این خوش بینی وجود دارد که این رویدادهای آموزشی با توجه به نیاز صنعت و پوشش انجام شده باشد. همه سلیقه ها و جنبه های این رشته

وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه فارمکس نباید تنها به عنوان فرصتی برای ارائه توانمندی ها تلقی شود، بلکه تمام برنامه ریزی ها برای اجرای هر چه بهتر این رویداد دارویی باید در راستای چابک سازی صنعت باشد، این رویداد در واقع CPHI غرب آسیا است.

مدیرکل صنایع غذایی و دارویی وزارت صنعت یادآور شد: ما در وزارت بهداشت تمام تلاش خود را برای حمایت و رفع موانع تولید مواد اولیه دارویی در کشور انجام می‌دهیم و امیدواریم که همه مدیران. و دانشمندان این رشته تا حد امکان به راه خود ادامه خواهند داد

منبع: ایرنا

انتهای پیام/