حمایت از مشاغل فضای مجازی در دستور کار دولت قرار داردگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزعیسی زارفور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز چهارشنبه (6 مهرماه) در حاشیه جلسه شورای دولت گفت: توسعه اقتصاد دیجیتال و حمایت از کسب و کارهای فضای مجازی در دستور کار دولت قرار دارد. به همین منظور روز گذشته تصویب معافیت مالیاتی مشاغل فعال در فضای مجازی به تسهیلات بانکی و پشتیبانی تبلیغاتی را در قالب 15 ماده در حمایت از این مشاغل داریم و در آینده نزدیک به طور گسترده اعلام خواهد شد.

وی افزود: با این اقدام کسب و کارهای مجازی کشور جان تازه ای خواهند گرفت و شیوه اجرایی آن هفته آینده اعلام خواهد شد.

وزیر ارتباطات درباره برخی محدودیت‌ها در شبکه‌های اجتماعی و فروش فیلترشکن‌ها گفت: بارها کارشناسان اعلام کرده‌اند که استفاده از این ابزارها در برابر دستگاه‌های دیجیتال آسیب‌پذیر بوده و دسترسی هکرها به گوشی‌ها را تسهیل می‌کند و من به‌عنوان کارشناس، اینجانب استفاده از آنها را توصیه نکنید. فروش اینها جایز نیست ولی جرم انگاری نمی شود و موضوع پیگیری می شود.

زارع پور گفت: مخاطبان در بسترهایی که می روند برای کسب و کارها مهم هستند و این نگرانی جدی وجود دارد که کسانی که به بسترهای داخلی مراجعه می کنند چه نوع ارتباطی با فضاهای داخلی خواهند داشت و در مصوبه ای که ما داریم. برای این. موضوع، یک بسته ویژه برای تبلیغات من برای مشاغلی که در بسترهای داخلی فعال می شوند. به کسب و کارهایی که می خواهند در بسترهای داخلی فعالیت کنند قول می دهیم که در کمترین زمان ممکن شرایطی را که در بسترهای خارجی دارند بازیابی کنند.

وی همچنین گفت: در یک ماه گذشته هرگز اینترنت در کشور به طور کامل قطع نشد، اما محدودیت هایی داشتیم و این به دلیل مسائل امنیتی بود و در همه کشورها وجود دارد. در این روزها به جز دو برنامه ای که قبلاً اعلام شده بود، بسیاری از محدودیت ها برداشته شده است. زمانی که محدودیت ها برداشته شود، ضرر و زیان مردم توسط اپراتورها جبران می شود.

کامل…