حلقه ۱۵هزار چاه بدون پروانه در گلستان وجود داردجواد تیموری در گفت و گو با خبرنگار بازار، اظهار داشت: 11 هزار حلقه چاه بدون پروانه در استان وجود دارد که از این چاه بدون پروانه، 11 هزار حلقه چاه در وضعیت بلاتکلیف به سر می‌برند.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقهای گلستان، ضمن اینکه در حال حاضر چهارهزار و 800 مورد از چاههای بدون پروانه در گلستان تعیین تکلیف شدند، افزود: 11 هزار حلقه چاه غیرمجاز هنوز تکلیف نشده است.

وی به چاه‌های غیرمجاز را نیازمند همکاری صاحبان چاه‌ها دانست و گفت: صاحب اطلاع‌رسانی به این چاه‌های غیرمجاز از قانون، به طور مکرر انجام می‌شود.

به گفته تیموری، از بین افرادی که مراجعه کنند، افرادی که شرایط لازم را دارند، انجام می شود.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب‌های منطقه‌ای گلستان در توضیح چاه‌های دارای مجوز، گفت: تعداد زیادی از چاه‌های مجازی که دارای پروانه بهره‌برداری هستند، ۲۰ هزار حلقه هستند.

وی در کنار صاحب نظر بر تمدید سالانه پروانه بهره‌برداری چاه‌های مجاز، بررسیان کرد: طبق قانون، چاه‌های مجاز هر سال نسبت به تمدید پروانه خود اقدام کنند.

تیموری افزود: برای انجام روند پیشرفت به تمدید سالانه پروانه بهره‌برداری صاحبان چاه مجاز است، این عزیزان می‌توانند به خدمات پستی و پیشخوان مراجعه کنند و نیازی به حضور آن‌ها در شرکت آب منطقه‌ای نداشته باشند.

معاونت حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقهای گلستان درخاتمه با بیان اینکه 10 هزار حلقه چاه آب در حوزه کشاورزی می‌شود، هشت هزار حلقه از این چاه هامیق اضافه می‌شود.