حفاظت از محیط زیست در راس کشورهای حاشیه خزر به حساب می آیدبر اساس گزارش ها شبکه خبری تهرانآیت الله رئیسی رئیس جمهور قبل از سفر به ترکمنستان برای شرکت در اجلاس سران کشورهای حاشیه خزر گفت: کار روباه تمام شد.

وی با بیان اینکه دریای خزر یک میراث و سرمایه مشترک در بین کشورهای واقعی است و بیش از 270 میلیون نفر از این دریا بهره مند هستند، افزود: ما با کشورهای واقعی دریای خزر و در راس آن ها در حوزه دریای خزر روابط خوبی داریم. رژیم حقوقی استفاده مسالمت آمیز از آن با هدف ارتقای امنیت در دریای خزر می باشد همکاری بین کشورها در زمینه ترانزیت و تجارت و همکاری بین کشورها در حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از حضور بیگانگان در دریای خزر مشترک همه کشورهای تحت اللفظی خزر است. .

رئیس جمهور گفت: همچنین در این سفر مذاکرات دوجانبه با رئیس جمهور ترکمنستان را در پی مذاکرات قبلی با وی پیگیری خواهیم کرد. در چند ماه گذشته پس از بحث کرونا و برخی موانع بین دو کشور، امروز هم شرایط ترانزیت بین دو کشور و وضعیت سوآپ گاز برقرار شده و هم روابط تجاری و اقتصادی دو کشور و سطح روابط اقتصادی دو کشور. بین دو کشور بهبود یافته است، قابل توجه است و امیدواریم در این سفر روابط دو کشور در مسیر دیگری نیز باز شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/