حضور جهادی مسئولان در کنار مردم و نیروهای جهادی صحنه زیبایی از ایثار و جهاد را رقم زد.به گزارش خبرنگار تهران نیوز ، حجت الاسلام حیدری امام جمعه شهرستان فیروزکوه در نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همگان به تقوای الهی گفت: شرط رستگاری و سعادت جامعه محدود کردن آن است. امر به معروف و نهی از منکر است.

خطیب نماز جمعه فیروزکوه افزود: ترک امر به معروف و نهی از منکر سه اثر در جامعه دارد: «انحراف از حسنات»، «کاهش نعمت» و «اعلان بهشتی».

فرمود: امر به معروف و امر به معروف باید مقدم بر نهی از منکر و منکر باشد.

حجت الاسلام حیدری خاطرنشان کرد: در امر به معروف و نهی از منکر توجه به ظرفیت افراد، زمان و مکان مهم است.

فرمود: تا آنجا که ممکن است نهی از منکر پنهانی و با فضل انجام شود.

امام جماعت شهرستان فیروزکوه در ادامه به عوامل مهم تخریب سیل اشاره کرد و اظهار داشت: ساخت و ساز در رودخانه و حاشیه رودخانه، عدم لایروبی، از بین رفتن پوشش گیاهی و بی توجهی به مشکل آبخیزداری از عوامل مهم تخریب سیل است.

حجت الاسلام حیدری اذعان داشت: مقام معظم رهبری بارها بر اهمیت آبخیزداری تاکید کرده اند و بودجه های خوبی از صندوق ذخیره ارزی برای این منظور تخصیص داده شده است.

خطیب نماز جمعه فیروزکو خاطرنشان کرد: خواسته ما از مسئولین محترم این است که با توجه به شرایط جوی فیروزکو به موضوع آبخیزداری توجه ویژه شود و بودجه مناسبی برای این امر اختصاص یابد.

وی با اشاره به وقوع سیل اخیر در چند روستای شهرستان فیروزکوه گفت: حضور جهادی مسئولان در کنار مردم و نیروهای جهادگر صحنه زیبایی از ایثار و جهاد را رقم زد.

امام جمعه فیروزکوه گفت: از حضور رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور، چند تن از وزرا، استانداران، فرمانداران و شهرداران، گروه های امدادی و بسیج و ادارات مختلف استانی تشکر می کنیم.

حجت الاسلام حیدری افزود: استاندار انقلابی تهران هشت روز است که به عنوان یک جهادگر در کنار مردم روی صحنه است که شایسته تقدیر است.

انتهای پیام/*