حادثه ایرباس کتاب زندگی بسیاری از دوستانم را بست/ فضای خالی برای اقدامات هنری در معرفی جرم حمله به هواپیمای مسافربری


برای گزارش دادن شبکه خبری تهران نیوزحسام الدین انصاریان فرزند شهید ابراهیم انصاریان از شهدای سانحه ایرباس گفت: 11 ساله بودم که خبر فوت پدرم را دادند.

انصاریان افزود: من هم یکی از مسافران پرواز ایرباس بودم و قرار بود با پدرم به سفر برویم اما سرنوشت یاری نکرد.

تلفن منزلمان زنگ خورد و خبر وحشتناکی به ما رسید

وی درباره این حادثه که صبح روز پرواز پدرم از خانه خارج شد و من خواب بودم، توضیح داد: فکر می کنم ساعت حدود یک ربع به یازده بود که تلفن خانه ما زنگ خورد و گوشی را برداشتم. یکی از آشنایان ما در ارتباطات نیروی دریایی سپاه بود که تماس گرفت و به من گفت کدام یک از اقوامش در پرواز دبی شاغل هستند و من گفتم بابام بلیط سفر دارد، خواهرم این گوشی را با من برد و از حال ما پرسید. یکی از آشنایان به او گفت که هواپیما خطای فنی دارد، اما او حرف او را باور نکرد.

فرزند شهید ابراهیم انصاریان ادامه داد: وقتی تلفن خاموش شد، خواهرم نگران شد و از صحبت های تلفن راضی نشد، به منطقه یک نیروی دریایی منتقل شد تا اخبار بیشتری دریافت کند که در راه، وی خاطرنشان کرد: دو نفر از کارکنان نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کردند که می گویند دو موشک به هواپیما اصابت کرده و احتمال دارد کسی از این حادثه جان سالم به در نبرده باشد.

حادثه ایرباس کتاب زندگی بسیاری از دوستانم را بست/ فضای خالی برای اقدامات هنری در معرفی جرم حمله به هواپیمای مسافربری

مجلس عزا در منطقه ما گسترده شده است

هنرمند بندر ابسی با بیان اینکه این خبر بسیار وحشتناکی برای ماست و ابر غم بر دل همه ما و مردم محله مان نشسته است، اظهار داشت: خاطراتی که اطرافیان ما به اشتراک گذاشتند نشان می دهد که شاید (پدر من ) همچنین می دانست که این آخرین سفر اوست، چون انگشتر خود را به مامانم داد و در فرودگاه، تسبیح خود را به خواهرم داد و به او گفت آن را به مامانم بده، که روی تشک او برایش دعا کند. .

انصاریان گفت: چون خودم بلیط هواپیما را داشتم و نرفتم تعجب کردم شرایط برایم خیلی سخت شده بود در حالی که روز ششم بعد از حادثه، جمعه شب همان هفته، پدرم آمد خوابیم. . و او به من گفته است که من زنده هستم و گریه نمی کنم.

وی ادامه داد: ماه هاست که به برادرم که در نیروی دریایی JRC بود می گویم باید برود دنبال پدرمان و احساس می کنم او زنده است و رنج های زیادی کشیده ایم اما نکشیدیم. اینو به یاد داشته باش.خاطرات عزیزان آنهایی که باید.

فرزند شهید سانحه هواپیمای ایرباس گفت: در محله ما افراد زیادی شهید شدند و چیزی که برای من سخت بود این بود که مادری و سه فرزندش که روز قبل با فرزندش به همراه فرزندش سفر می کردند در ایرباس جان باختند. حادثه و آنچه بر من سخت بود، سخت تر بود، انگار غبار غم در منطقه بود و همه در شهر بندرعباس غمگین بودند.

هنرمند بندرعباسی گفت: می توانم بگویم اهل سنت در دفاع مقدس کارهای خوبی انجام داده اند، در خانواده من پدرم شهید شد و دو برادرم سرباز شدند، یکی از برادرانم در نیروی دریایی سپاه و دیگری در نیروی دریایی سپاه بود. غرب. جلو.

حضور اهل سنت در جبهه برای حمایت از جنگ

انصاریان افزود: اهل سنت هرمزگان در اعزام نیرو به جبهه در کنار شیعیان بودند و در حمایت و جمع آوری مردم برای کمک فعال بودند و پس از دریافت کالا، آنها را در نقاب محل زندگی خود تحویل می دادیم تا آنها ممکن است آنها را تحویل دهند. به اردونشینان جبهه برسند و به قول مادرم به دست برادرانت می رسند و برادرت هم از آنها استفاده می کند.

هفته حقوق بشر آمریکایی با زبان هنر مورد بحث قرار خواهد گرفت

وی بیان کرد: متأسفانه در این هفته که سال‌ها می‌گذرد، آن‌طور که باید آن را هفته حقوق بشر آمریکایی می‌نامیم و شاید نتوانسته‌ایم به این هفته با زبان هنر بپردازیم. بیش از 33 سال از حادثه ایرباس می گذرد. اتفاقی است که هنوز آنطور که باید این اتفاق ضدبشری را به دنیا معرفی نکرده ایم و نقطه ضعفی است که در سال های اخیر نیز درباره آن صحبت شده است. انجام می دهند.

هنرمند بندر ابسی گفت: خاطرات شیرینی از رزمندگان استان هرمزگان وجود دارد اما در کتاب های استان به آن توجه نشده است، بهتر است نهاد یا بنیادی برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 21 تیر تأسیس شود. تا یاد و خاطره آن طایفه واقعی تر باشد، این شهدا را با زبان هنر به نسل جدید گرامی بداریم.
فرزند شهید ابراهیم انصاریان گفت: در گذشته فرودگاه بندرعباس باید به نام شهید مزین می شد و پیشنهاد دادیم در محل حادثه فانوس دریایی نصب شود و به آن سمت برویم. غیرمستقیم مردم را از ماجرا آگاه می کند

باغ موزه دفاع مقدس هرمزگان; ما به ظرافت کار نکرده ایم

انصاریان افزود: در دوران دفاع مقدس درگیری های آبی زیادی در خلیج فارس در منطقه هرمزگان رخ داد، اما ما موزه دفاع مقدس در استان نداریم و امروز اگر بخواهیم از هنر صحبت کنیم به فرزندانمان چه بگوییم. می بینیم که خیلی مؤدبانه کار نکرده ایم و خاطره اگر راوی تبدیل به فیلم و آثار هنری شود، خودش راوی بسیاری از مسائل است.

وی گفت: امیدوارم این موضوع به برخی مسئولان اشاره کند که بتوانیم انجام دهیم، در سال 1387 جشنواره خلیج فارس را پیشنهاد دادیم و امسال نیز میزبان جشنواره حقوق بشر آمریکایی در هرمزگان با موضوعات مختلف بودم. زاویه فرهنگی و هنری را به گوش جهانیان برسانید.

انصاریان خاطرنشان کرد: بحمدالله با خرد جمعی حقی را که باید از دنیا بگیریم و با نگاهی متفاوت به همه مردم دنیا درک کنیم.

منبع: هرمز

انتهای پیام/