جمع آوری لوازم یدکی بدون شناسه از امروز آغاز شده استگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزجمع آوری لوازم یدکی بدون شناسنامه از امروز آغاز شد.

امید کلیباف سخنگوی وزارت امنیت در این خصوص می گوید: از امروز 24 مردادماه فرصت ثبت شناسه کالا و کد رهگیری پنجاه و سه قلم لوازم یدکی در صورتی که پس از تاریخ مذکور، بازرسان قطعات یدکی موجود در طرح را بدون شناسایی در سطح عرضه پیدا می کنند، ببینید طبق قانون کالای قاچاق محسوب می شود و نسبت به جمع آوری آن اقدام می شود.

همچنین دبیر انجمن صنعت تولید لنت، ترمز و کلاچ اقداماتی را برای شناسایی لوازم یدکی خودرو انجام داده و تمامی تولیدکنندگان کد شناسایی و کد رهگیری را از سامانه جامع تجارت دریافت کرده و بر روی کالا نصب می کنند.

مدیرکل نگهداری و خدمات فنی و مهندسی وزارت ایمنی نیز در این باره گفت: تاکنون 230 میلیون قطعه لوازم یدکی خودرو با شناسه رهگیری وارد شده است.

با استفاده از کد شناسه می توانید از اصالت لوازم یدکی خودرو در سامانه جامع معاملات مطلع شوید.

به گفته سخنگوی وزارت امنیت، 30 درصد از بازار 13 میلیاردی لوازم یدکی را کالاهای قاچاق و محصولات بی کیفیت تشکیل می دهد که 3 میلیارد دلار قاچاق و یک میلیارد دلار تولید غیراستاندارد است.

وی افزود: یکی از اولویت های وزارت حراست در دولت سیزدهم ساماندهی بازار لوازم یدکی است که پس از ماه ها جلسات هماهنگی با بیش از یازده دستگاه دولتی و اتحادیه و تشکل های خصوصی، در گام اول پنجاه – سه قلم لوازم یدکی که 80 درصد مصرف بازار را شامل می شود، از 24 مردادماه ملزم به درج شناسه و کد رهگیری هستند.

به گفته سخنگوی وزارت امنیت، باتری و کمک فنرها نیز در شناسه محصول و کد رهگیری درج شده است.

قالیباف گام دوم ساماندهی بازار لوازم یدکی را شامل 150 قلم عنوان کرد که پس از اتمام گام اول آغاز می شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/