جاماندگان از یارانه نگران نباشندبه بازار، گزارش داریوش ابوحمزه اظهار داشت: مخالفت‌ها دارند که زیر نظر کمیته امداد و بهزیستی هستند و یارانه آنها قطع شده است. ملاک دهک بندی ها، کمیته امدادی یا بهزیستی نبوده است، امکان دارد کسی فرزندی داشته باشد، اما کل خانواده تمکن مالی داشته باشد.

وی افزود: این تصمیم دولت بوده است که اگر کسی جزوه دهک‌های اول تا نهم به آن یارانه اختصاص نیابد باشد. دولت منابع یارانه را به دهک‌هایی می‌دهد که از نظر معیشتی پایین‌تر، اختصاص داده می‌شوند، بر این اساس افرادی که از دهک اول تا سوم 400 هزار تومان هستند و بقیه افراد در دهک‌ها 3000 تومان هستند.

معاون مشاور وزیر کار با اشاره به این که در خصوص یارانه‌ها اظهارنظر می‌کند، گفت: کسی می‌تواند از حساب شخصی برای شرکت یا کارهای اداری یا خیریه استفاده کند که یارانه آن قطع شده است. نباید از حساب شخصی برای استفاده عمومی استفاده شود بلکه باید تفکیک شود.

وی ادامه داد: این اعتراض‌ها ثبت می‌شود و کارها را برای آن در نظر می‌گیریم و در بازه زمانی افراد باید مدارک مستند ارائه دهند تا یارانه آن‌ها را حفظ کند.

ابوحمزه بیان داشت: همچنین خانواده‌هایی که فرزندان آن‌ها تازه به دنیا آمده اند منتظر باشند تا در یک ماه یارانه آن نوزاد ثبت شود و می‌شود. همچنین افرادی که املاک داشته اند، ولی فروخته اند تنها به این دلیل یارانه آن‌ها قطع نشده است که از جمله درآمد نیز دخیل بوده است.

وی خاطر نشان کرد: افرادی که ازدواج کردند و یا می‌خواهند یارانه خود را از سایر اعضای خانواده تفکیک کنند باید به پلیس + ۱۰ مراجعه کنند و طبق روال قانونی را دنبال کنند.

معاون وزیر کار با بیان اینکه مردم جایگاه مالی خود را کمتر از دهکده‌بندی‌ها می‌دانند، گفت: در دنیا همه مردم واقعاً خود را پایین‌تر از واقعیت می‌دانند، و کار پژوهشی نیز برای این مورد گرفته شده است.

وی بیان داشت: بر اساس و بر اساس شاخص‌های درآمدی و دارایی، اطلاعاتی که به جز دهکده‌بندی اختصاص داده می‌شود.

ابوحمزه، با تاکید بر این که حل نمی شود از جاماندگان با وزارت کار، گفت: جاماندگان در سامانه‌هایی که به زودی از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها راه‌اندازی می‌شوند می‌توانند به آنجا مراجعه کنند و درخواست یارانه کنند.

وی افزود: مردم اعتراض‌هایی نسبت به دهک‌بندی دارند که دسته‌های مختلفی دارند. در حال حاضر حاضر دو پل ارتباطی برای اعتراض در وزارت کار در نظر گرفته شده است که یکی از آن‌ها مرکز تماس و شماره 0216369 است که پیش از این مردم با این شماره آشنا هستند همچنین شماره 092006369 نیز پل ارتباطی دیگری است که مردم می‌توانند ابهام کنند و سوال‌ها را داشته باشند. بیان کننده تا پاسخ دهنده.

به گفته معاون وزیر کار، همین که مردم در سامانه اعتراض‌ها را به سیستمی بررسی می‌کنند، ثبت می‌کنند. به زودی سامانه ارتقا پیدا می‌کند جزییات پاسخ به اعتراض‌ها بیان می‌شود تا شبه‌ها برطرف شود.

وی گفت: بسیاری از افراد گله هستند که سرعت سیستم به اعتراض دهک بندی یارانه ها پایین بوده و یا مشکل فنی داشته است که مشکل فنی رفع شده و اکنون سامانه حمایت به آدرس https://hemayat.mcls.gov.ir به لحاظ فنی پشتیبانی می شود. مردم می‌توانند در این سایت اطلاع رسانی و اعتراض‌های خود را ثبت کنند.

ابوحمزه با بیان اینکه مردم در مورد بحث یارانه‌های دو دسته هستند، می‌افزایند: افرادی که یارانه می‌گیرند و جزوه ۷۶ میلیون نفری بودند و افرادی که پیش از این به موارد مختلفی از جمله تمکن مالی و درخواست یارانه نمی‌گیرند.

وی اظهار داشت: افرادی که یارانه می‌کردند بیش از 90 درصد از آنها، یارانه جدید کردند، غیر از این افراد جزو دهک دهم و 10 درصد پولدار جامعه بودند.

معاون وزیر بهداشت و درمان: افرادی که به هر دلیلی یارانه نمی‌دهند و یا انصراف از یارانه داده‌اند و یا خانواده‌هایی بودند که پدر و مادر خانواده تمکن بالایی داشتند، ولی فرزندانشان بعد از ازدواج، این افراد را جزو جاماندگان از یارانه نمی‌دانند. می‌شوند، اکنون سازمان برنامه و هدفمندسازی یارانه‌ها درصددد فعال سامانه‌سازی است تا این افراد گزارش عکس‌های خانوار را باری کنند تا پس از آن دهک‌بندی شوند.

وی با بیان اینکه جاماندگان یارانه نگران نباشند، گفت: دولت تصمیم گیری این کار را انجام می دهد در همه جلسه ها حضور دارند، همکاران در سازمان برنامه و هدفمندسازی یارانه ها ۲۴ ساعت به دنبال این هستند که سامانه ایجاد و سرعت اطلاع رسانی خواهد شد. گرفت.

ابوحمزه اضافه کرد: مردم آرامش خود را حفظ کنند به کسی که ظلم نخواهد شد.

معاون وزیر کار با بیان اینکه قیمت 4200 تومانی کالاها را کاهش داد، گفت: اجماعی بین کارشناسان، دولت و مجلس ساخته شده بود تا بقیه کالاهایی که به آن‌ها می‌خواهند اختصاص داده شوند از سبد خارج می‌شوند، 4200 تومانی عدم مصرف بیش از حد مصرف می‌شود. عرضه کننده و عرضه کننده به عنوان مثال به عنوان تولید دانه های روغنی ارز اختصاص می یابد تا روغن ارزان باشد، اما در عمل قیمت کالاها پایین نمی ماند.

وی بیان داشت: جماع شد تا این سیاست غلط اصلاح شود و درمقابل آن برای جبران فشار معیشتی به مردم یارانه پرداخت شود. دولت سیزدهم تصمیم گرفت که شاید خیلی‌ها در اول از آن بترسند و یا هشدار بدهند، اما صلاح اقتصاد کشور در بلند مدت این است که این سیاست ۴۲۰۰ تومانی اصلاح شود.

ابوحمزه گفت: پس از گفتن و گوی رئیس جمهور با مردم، در همان موقع با همکاری بانک مرکزی یارانه به حساب مردم واریز شد تا هزینه‌های ناشی از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی جبران کند در حالی که این پول تا زمان اجرای بلوکه شد، مردم خیالشان راحت است. باشد که این پول بعد از اجرای سیاست قابل برداشت خواهد بود.

معاون وزیر کار با تاکید بر اینکه مردم نگران افزایش قیمت‌ها هستند، گفت: مردم نگران هستند که قیمت‌ها را افزایش دهند و سفره‌هایشان کمتر شود. اگر مردم کوچک احساس می کنند، انکار نیست، بر اساس داده های آماری بانک مرکزی درآمد واقعی ایرانیان در یک دهه گذشته 30 درصد کم و سفره مردم است که نمی شود منکر آن شد و این نگرانی به حق است.

وی گفت: برای اینکه این نگرانی افزایش یابد دولت سیزدهم، قبل از افزایش قیمت، به حساب مردم واریز می شود، بر اساس محاسبات مختلف و هزینه های خانوارها، یارانه هایی که مردم دریافت می کنند که قیمت ها را بیشتر می کنند.

ابوحمزه تاکید کرد: این یارانه به احتمال خیلی زیاد از نظر اقتصادی به نفع مردم خواهد بود که قیمت را افزایش می دهد.