ثبت نام افراد جامانده از دریافت یارانه؛ بزودیبه گزارش بازار، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در تشریح نشست امروز عصر کمیسیون برنامه و بودجه گفت: لایحه اصلاح قانون اصلاح مواد (63) و (64) قانون محاسبات عمومی کشور با حضور اکرمی معاون وزیر اقتصاد در نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور و مراکز تحقیقاتی. پژوهشهای مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به بررسی این لایحه در جلسات قبل به کارفرمای دیوان محاسبات، امور مالی و اموال مجلس قرار می گیرد، اضافه می کند: منتقل می شود و دستگاه های ذی ربط از محل بودجه اختصاصی و عمومی خود تا پایان سال مالی توسط خزانه داری کل کشور به حساب های مربوط به واریز می شود.

میرتاج‌الدینی تصریح کرد: طرح الحاق یک بند به ماده (28) قانون الحاق برخی از مواد به قانون تنظیم قوانین مالی دولت (2) در رفع مشکلات ناشی از مشکلات اجتماعی از اجرای طرح‌های عمرانی نیز در این بررسی، طرح‌های عمرانی بزرگ که در آن بررسی شد. برخی از مناطق اجرایی می‌شوند نسبت به برخی موارد در آن شهرها مسئولیت اجتماعی دارند، به این معناست که اگر در حال احداث یک بزرگراه در شهرستانی باشند، در کنار روستایی نیازمند پل رد می‌شوند، به ساخت پل برای ساکنان اقدام کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس بیان کرد: این طرح، به دستگاه‌های مجوزهای اجرایی داده می‌شود تا ۵ منبع در اختیار خود برای رفع مشکلات ناشی از اجرای طرح‌های عمرانی بزرگ و محرومیت زدایی در همان شهرها تا شعاع ۵۰ کیلوتر هزینه کند. .

وی افزود: کمیسیون در ادامه بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری در خصوص نحوه ثبت نام جاماندگان از دریافت یارانه با حضور پارسانیا رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها پرداخت. وی گزارشی از افرادی که به آن‌ها یارانه پرداخت می‌کنند و افرادی که نیاز به ثبت نام دارند، ارائه می‌کنند.

میرتاج‌الدینی تاکید کرد: پارسانیا اعلام کرد، تا هفته آینده سایت سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها برای افراد جاماندی از دریافت یارانه راه‌اندازی می‌شود تا بعد از ثبت نام عشق، اطلاعات آن‌ها توسط وزارت کار بررسی شود. همچنین یارانه ای که نسبت به قطع یارانه و یا دهک بندی خود اعتراض می کند نیز به دستور رئیس جمهور واریز می شود تا بعد از بررسی اطلاعات، مبلغ آن آزاد شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: نمایندگان مجلس نیز در ادامه جلسه نسبت به نحوه عملکرد حذف یارانه بگیران و … انتقادات و سوالات بسیاری را مطرح و گلایه‌های مردمی را به رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها منتقل کردند.