ثبات اقتصاد و بازار سرمایه با اصلاح ارزیبه گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، خلیل بهروزی‌فر با بیان اینکه هدف از این تصمیم حذف نشده است، بیان می‌کند: با توجه به آمار دقیقی که مجلس و دولت دریافت کرده‌اند، در ارتباط با آرزوی موفقی بوده‌اند. قضاوت صورت گرفته بود که امکان ادامه این سیاست به شکل قبلی وجود نداشت.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه در دولت دوازدهم شاهد حضور سه آرزو در اقتصاد کشور بودیم، این چند نرخی بودن بستری برای فساد و استفاده از برخی سودجویان به وجود آمده بود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: از ساماندهی می‌خواهم یک باند مافیایی را برای چرخه توزیع کالا تعیین کند که بتواند مصرف کننده نهایی را از یارانه ارزی دولت می‌گرفت.

بهروزی‌فر ادامه داد: برای جلوگیری از این سودجویی، چاره‌ای جز کنار گذاشتن آرزوی وجود نداشت. تصمیم دولت در ریالی سازی یارانه و پرداخت مستقیم آن به مردم کاری درست بود و حالا می‌توان گفت اقشار ضعیف نیز از این سیاست حمایتی بهره‌مند شدند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه آیا از استفاده کنندگان استفاده نمی کند، گفت: به نظر می رسد بخشی از مخالفت ها برای تبدیل یارانه ارزی به ریالی و تخصیص مستقیم آن به مردم ناظر به سودی باشد که عده ای در آن باشد. این مسیر از دست داده اند. مواردی که مشاهده شد این عده حتی ابایی برای حرکت مردم نیز نداشتند.

بهروزی‌فر در بخش دیگری از اظهارات خود بر بازار سرمایه از ساماندهی آرزوی پرداخت و اظهار داشت: به طور حتم اولین اقدام برای صنایع مختلف و ویژه صنایع بورسی افزایش بهره‌وری خواهد بود. با پایان یافتن آرزوی تصمیم گیری صنایعی باید در فضایی پایاپ به رقابت با ترکیب بپردازند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: در این شرایط می‌توان امیدوار بود که با تعیین شاخص‌های اقتصادی و کاستن از تأثیرگذاری تصمیمات بر اقتصاد به سمت ثبات در سیاست‌های اقتصادی حرکت کند. در این مسیر مردم باید مانند سنوات گذشته همراه باشند.

وی در پایان گفت: رشد بازار سرمایه و اقبال مردم برای سرمایه‌گذاری در بازارهای مولدی مانند بورس، ایجاد ثبات اقتصادی است. تا مادامی که سیاست‌گذاران اقتصادی کشور این زمینه را ایجاد نکنند، نمی‌توانم از مردم انتظار داشته باشند که دارایی‌های خود را به این بازار بیاورند.