تکمیل تفاهم نامه با وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش بهره وری 5 محصول استراتژیک / به دنبال امنیت غذایی و خودکفایی در تولید بذر هستیم.بر اساس گزارش ها شبکه خبری تهرانرئیس سازمان باسک برای پژوهشگران امروز چهارشنبه در همایش دهمین سالگرد تأسیس سازمان جامعه کشاورزی باسک گفت: برای حل یک مشکل، شرایط مساعد و امکان لازم وجود دارد. ایجاد شده. “

غلامرضا سلیمانی با اشاره به اینکه مشکل اصلی کشور ما کشاورزی است و توانمندی های لازم برای حل این مشکل را داریم، افزود: در کنار ظرفیتی که در نحوه نقش آفرینی محقق می شود، ظرفیت های دیگری نیز برای حرکت فراهم شده است. “

وی بیان کرد: از نظر کارشناسان می توان ایده های دانش بنیان را بر اساس اتصال به نیازها به صورت پایدار قرار داد و به فرموده رهبر معظم انقلاب کشاورزی دانش به دلیل نیاز مردم و جهان اسلام نیازمند پایه گذاری است. به منطقه بستگی دارد.

سلیمانی گفت: امروز موضوع حیاتی و روشن است و دولت فعلی مردم شرایط لازم را برای ایجاد تحول در حوزه کشاورزی و دانش بنیان آن فراهم کرده است.

وی بیان کرد: در تلاش هستیم تا با تشکیل یک پویش مردمی برای حل مشکلات کشاورزی اقدام کنیم اما این امر نیازمند تعامل دانشگاه تا مزرعه است. جدول اتاق فکر بسیج کشاورزی می تواند شکل حرکت عمومی انقلابی کشور را نشان دهد.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه تأخیر در کشاورزی دانش بنیان جایز نیست، افزود: باید برنامه های هوشمندانه و دانش بنیان توسط مردم اجرا شود، البته برای تامین بذر مورد نیاز کشاورزان نیز اقداماتی انجام شده است زیرا بذر گران خارجی هزینه دارد. ………….

وی ادامه داد: در تلاش هستیم تا با وزارت جهاد کشاورزی برای تمرکز بر تولید 5 محصول استراتژیک ذرت، کلزا، برنج، گندم و جو برای افزایش بهره وری محصولات و 21 محصول دیگر به توافق برسیم.

وی گفت: کشور ما در سال های مرطوب 450 میلیارد مترمکعب بارندگی دارد و 120 میلیون مترمکعب آن جاری است اما متاسفانه 85 درصد آب استحصالی در کشاورزی مصرف می شود.

سردار سلیمانی گفت: مهندسین حوضه کشاورزی مبارزه با آفات گیاهی را به صورت بیولوژیک انجام داده اند و توانسته اند آن را تجاری کنند و این یعنی نیازی به سموم شیمیایی نیست.

وی با اشاره به اینکه با این رویکرد می توان محصولات ارگانیک تولید کرد و هزینه های واردات سوم کشاورزی را به حداقل رساند، گفت: برخی از مراکز راهبردی سپاه به تولید محصولات کشاورزی می پردازند زیرا بحث امنیت غذایی مهم است.

سردار سلیمانی در خاتمه و با اشاره به اینکه امنیت غذایی یک موضوع حیاتی برای کشور است، افزود: بسیج به دلیل بازگشت کشاورزی، البته بحث دامپروری و سایر مسائل مربوط به امنیت غذایی وارد این عرصه شده است. “

ستاره احمدی

منبع: تیتر یک

انتهای پیام/