تولید خودرو، اهرمی مناسب برای الزام خودروسازان به افزایش تیراژ تولید و ارتقا کیفیتبه گزارش بازار به نقل از خانه ملت، حجت اله فیروزی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره خودروسازی، گفت: با وجود حمایت‌های همه جانبه از خودروسازان در سال‌های گذشته، این شرکت‌ها نتوانستند خواسته‌های مردم را محقق کنند که این وضعیت این نکته را نشان می‌دهد. که، باید از تولیدات باکیفیت، موفق و اقتصادی حمایت شود.

نماینده مردم فسا در مجلس اسلامی افزود: خودروسازان نباید انتظار داشته باشند که با وجود داشتن امکانات از تمامی امکانات طی سال های گذشته، اکنون پس از 40 سال صنعت صنایع نوپا، از حمایت‌ها باید چراکه خودروسازی‌ها باید پیشرو صنعتی باشند.

وی اضافه کرد: گلایه‌های مردم از صنعت خودروسازی نشان می‌دهد که هدف‌گذاری کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای مدیریت خودرو به جا و مناسب بوده است، زیرا یک خودروی تولیدی فعلی خودروسازان توان پاسخ به نیاز بازار را ندارد و از سوی دیگر کیفیت محصولات تولیدی نیز وجود دارد. مناسب نیست.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به توجه به تصمیم مجلس درباره خودرو، تصریح کرد: با واردات خودرو نه تنها در بازار افزایش یافته و قیمت‌ها می‌شود، بلکه خودروسازان نیز ناچارند که برای رقابت با خودروهای تولیدی محصولات باکیفیت تولید کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: مصوبه مجلس می‌تواند منجر به هدایت خودروسازان به سمت تولید محصولات باکیفیت را ارائه کند.