توضیحات رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص رتبه معلمانبر اساس گزارش ها شبکه خبری تهرانحمیدرضا حاجی بابایی شامگاه چهارشنبه در نشست با فرهنگیان شهرستان ساب زوار افزود: برای اجرای طرح رتبه معلم در سال جاری 38 هزار میلیارد اختصاص یافته است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: جامعه فرهنگیان و معلمان در دوران کرونا جلسه ای برگزار کرده است و مجلس از جانفشانی و مجاهدت فرهنگیان صمیمانه تشکر می کند.

حاجی بابایی افزود: یکی از اولویت های دولت ها در نظام جمهوری اسلامی باید توجه به آموزش و پرورش باشد و تا زمانی که نهاد تمام عیار هنوز لازم است هزینه های زیادی برای حل معضلات و آسیب های اجتماعی صرف شود.

وی با اشاره به موضوع حذف ارز 4200 تومانی گفت: مجلس نه برای مردم بلکه برای دولت ارز را حذف کرده است و دولت موظف است دارو و نان مردم را با ارز تامین کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه بیشترین ریسک بودجه در سال های گذشته تورم آن بوده است، افزود: بودجه امسال به صورت غیر تورمی نوشته شده است.

حاجی بابایی افزود: بودجه 1401 در لایحه 4000 میلیارد تومان کسری منابع دارد به طوری که هزینه ها بیشتر از درآمدها بوده است اما کمیسیون برنامه و بودجه مجلس روی این موضوع کار کرد چرا که بودجه سال دولت این موضوع را نداشت. . یک کسری واقعی واحد.

وی درباره برخی اقدامات قابل توجه در بودجه امسال گفت: پوشش بیمه ای هفت میلیون نفر از افراد غیر بیمه شده که تحت پوشش نهادهای کمیته امداد و بهزیستی نیستند یکی از مواردی است که در این راستا در سه ماهه سابق انجام شده است. امسال سه میلیون نفر بدون بیمه تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: همچنین در راستای حمایت از بیماران لاعلاج در خانواده های بسته و آسیب پذیر، صندوق بیماری برای اولین بار با پنج میلیارد میلیارد دلار کمک غیرموجه و 20 هزار تومان ایجاد شد. که امسال بیماران صعب العلاج تحت پوشش صندوق قرار می گیرند.

شهرستان 285 هزار نفری ساب زوار در 230 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

منبع: آفتاب

انتهای پیام/