تنها راه درمان استرس، مقاومت در برابر آن استبر اساس گزارش ها شبکه خبری تهرانحضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب (شنبه) در دیدار نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا با هیئت همراه، با اشاره به مقاومت ایران و ونزوئلا در برابر فشارهای سنگین و جنگ ترکیبی آمریکا، تأکید کردند: تجربه دو کشور تنها راه مقابله با فشارها را مقاومت نشان دادند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به پیروزی دولت و ملت ونزوئلا در نبرد سنگین با آمریکا و جنگ ترکیبی و کامل علیه ونزوئلا خطاب به آقای مادورو فرمودند: این امر عزت یک ملت را می‌افزاید. یک قوم کشور و رهبران آن و امروز ایالات متحده به گونه ای متفاوت به ونزوئلا نگاه می کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین به پیشرفت‌ها و ابتکارات علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر اشاره کردند و افزودند: قدم‌های بزرگ در شرایطی برداشته شده است که سنگین‌ترین و بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها و فشارها بر مردم ایران تحمیل می‌شود. خود آمریکایی ها آن را “فشار حداکثری” نامیدند.

وی بر ضرورت تمرکز بر ایران تاکید کرد و گفت که این مهم برای مردم ایران است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: نتیجه ای که از مقاومت و موفقیت دو ملت ایران و ونزوئلا می توان گرفت این است که تنها راه کاهش فشار، ایستادگی و مقاومت و همراهی و همیاری و ارتباط بین این دو است. جمهوری ایران و دولت بولیواری ونزوئلا باید از قبل قدرتمندتر و نزدیکتر باشند.

حضرت آیت الله خامنه ای با استقبال از امضای سند همکاری 20 ساله ایران و ونزوئلا گفتند: همکاری درازمدت مستلزم پیگیری توافقات و تکمیل آن است.

وی با اشاره به همکاری صمیمانه ایران و ونزوئلا خاطرنشان کرد: دو کشور با هیچ کشوری چنین روابط نزدیکی ندارند و جمهوری اسلامی ایران نشان داده است که در مواقع خطر ریسک می کند و دست دوستان خود را می گیرد. . . “

رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین با تمجید از مواضع ضد صهیونیستی آقای مادو گفتند: مواضع اخیر شما علیه رژیم صهیونیستی بسیار درست و شجاعانه بوده است.

در این دیدار که رئیس جمهور کشورمان نیز حضور داشت، رئیس جمهور ونزوئلا با تشکر از حمایت ایران در مبارزه سخت مردم ونزوئلا با آمریکا، گفت: شما زمانی به کمک آمدید که ونزوئلا بسیار سخت بود و خیر کشور کمک کرده است، شما باید از این وضعیت خارج شوید.

رئیس جمهور با تشریح شرایط سخت اقتصادی ونزوئلا در سال های اخیر افزود: همانطور که گفتید، آمریکا جنگ تدریجی و چند بعدی را علیه کشور ما آغاز کرده است، اما ما توانستیم بایستیم و از فرصت های پیش آمده استفاده کنیم. تحریم . . بیایید شروع کنیم. بیایید با حمله آمریکا شروع کنیم و اکنون وضعیت ونزوئلا بهتر از چند سال پیش است.

آقای مادورو با اشاره به مذاکرات خود در تهران و امضای سند همکاری افزود: در حال برنامه‌ریزی نقشه راه مفصل برای همکاری با ایران در زمینه‌های مختلف به‌ویژه علم و فناوری هستیم.

رئیس جمهور ونزوئلا همچنین با تاکید بر اینکه کشورش موضوع فلسطین را یک مسئله مقدس انسانی می داند، گفت: رژیم صهیونیستی به دلیل همین اعتقاد، دائماً از طریق موساد به ونزوئلا حمله می کند.

انتهای پیام/*