تناسب اندام در 40 سال! – دکتر روی هادیمیان


تناسب اندام در 40 سال!

بهترین راه برای جلوگیری از از دست دادن عضلات با افزایش سن این است که ماهیچه های خود را تمرین دهید! و از آنجا که اکثر افراد بالای 40 سال فرصت چندانی برای استفاده از ماهیچه های خود در زندگی روزمره ندارند ، تمرینات قدرتی به یک ضرورت تبدیل شده است. پس از 40 سالگی ، برخی از قسمت های بدن ما سخت تر و سخت تر می شود ، در حالی که برخی دیگر گردتر و ضخیم تر می شوند! برای این اتفاق دو دلیل وجود دارد:

متابولیسم پس از 40 سالگی در هر دهه حدود 5 درصد کاهش می یابد. برای حفظ وزن خود باید روزانه 100 کالری کمتر بخورید و اگر سعی در کاهش وزن دارید ، باید کالری بسیار کمتری بسوزانید.

اگر می خواهید برای حفظ وزن خود کمتر بخورید بد به نظر نمی رسد. همه افراد بالای 30 سال در هر دهه بین 3 تا 8 درصد عضلات خود را از دست می دهند. ماهیچه های از دست رفته معمولاً با چربی جایگزین می شوند ، که باعث می شود احساس ضعف کنید و گردتر به نظر برسید.

ماهیچه ها و تاندون های باقی مانده سخت ، سفت و شکننده می شوند. کشش قوی می تواند شما را با عضله کشیده یا پارگی رباط به اورژانس بفرستد!

متابولیسم کندتر ، عضلات کمتر و بدن سفت به این معناست که حفظ بدن بعد از 40 سال غیرممکن است. فقط باید نحوه کار با بدن جدید خود را بیاموزید.

پروتئین بیشتری بخورید

پروتئین به حفظ و ساخت ماهیچه ها کمک می کند ، بنابراین با افزایش سن به مقدار بیشتری از آن نیاز داریم. به عنوان یک قاعده کلی ، 25-30 گرم پروتئین در هر وعده و 10-15 گرم در هر میان وعده را امتحان کنید.

شما می توانید با افزودن چهار اونس عدس ، لوبیا ، سویا ، مرغ ، ماهی یا گوشت بدون چربی در رژیم غذایی خود و یک اونس آجیل یا دو قاشق غذاخوری کره و آجیل در بین وعده های غذایی به این هدف برسید.

ماهیچه های خود را تقویت کنید

بهترین راه برای جلوگیری از از دست دادن عضلات با افزایش سن این است که ماهیچه های خود را تمرین دهید! و از آنجا که اکثر افراد بالای 40 سال فرصت چندانی برای استفاده از ماهیچه های خود در زندگی روزمره ندارند ، تمرینات قدرتی به یک ضرورت تبدیل شده است.

به جای تمرکز بر ماشینهای تمرین با وزنه ، باید بر تقویت قدرت عملکردی خود تمرکز کنید. به عنوان مثال ، بهتر است برای تقویت بدن خود حرکت اسکات و لانگ انجام دهید تا اینکه ساعت ها در مطبوعات باشید. نیروی عملکردی به شما امکان می دهد مفاصل شانه ، ران ، زانو و مچ پا را با یک حرکت ، بدون درد و سفتی حرکت دهید.

تمرینات متعادل انجام دهید

منتظر نباشید تا وضعیت شما بدتر شود ، سپس به ورزش فکر کنید! حرکاتی مانند ایستادن روی یک پا مانند لک لک در هنگام مسواک زدن به حفظ و بهبود تعادل کمک زیادی می کند. سایر تمرینات ساده تعادل شامل بالا بردن پاها به کنار پا ، صاف شدن انگشتان پا و سپس راه رفتن روی پاشنه پا است.

ممکن است نتوانید با روند پیری مبارزه کنید ، اما می توانید روی آن کار کنید. پروتئین بیشتری بخورید ، قدرت ایجاد کنید و تمرینات تعادلی انجام دهید. با چنین عادات ساده زندگی ، دیگر نگران کاهش متابولیسم یا احساس ضعف و لرزش با افزایش سن نخواهید بود.

برای استفاده از رژیم غذایی آنلاین دکتر روی هادیمیان ، روی پیوند زیر کلیک کنید:

برنامه غذایی دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید