تلفات دام سبک در استان تهران به 500 راس رسیدگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزآقای مسعود محمدیان گفت: همزمان با وقوع سیل و هشدارهای هواشناسی، همکاران جلسه ای تشکیل دادند و پس از تقسیم کار مدیریت بحران، در مناطق سیل خیز مستقر شدند و به همراه سایر دستگاه ها کار خود را برای اولیه آغاز کردند. اقداماتی مانند بهداشت و ضد عفونی منطقه

به گفته وی، بر اساس آخرین آمار، در سیل اخیر در شهرهای تهران، دماوند و فیروزکوه، 500 راس دام سبک تلف شدند، همچنین تعدادی کندو عسل تلف شدند، 9 واحد صیادی و چندین واحد بهداشت و درمان حیوانات نیز خسارت دیدند. به منظور جمع بندی نهایی، توسط معاونت دام جهاد کشاورزی استان انجام و به ستاد بحران تحویل داده می شود.

محمدیان می گوید: همکاران سازمان دامپزشکی پس از حذف بهداشتی و ضد عفونی منطقه، دام ها و اماکن دامی را در برابر انگل های خارجی سمپاشی کرده و دام های منطقه را در برابر بیماری های دامی یا شایع واکسینه می کنند.

وزیر جهاد کشاورزی همزمان با وقوع سیل گفت: با توجه به شرایط جوی، روند گزارش میزان خسارت سیل به بخش کشاورزی ادامه دارد و احتمال دارد تا زمان نهایی شدن سیل، آمار افزایش یابد. گزارش.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/