تصویر معاون سفیر انگلیس پس از دستگیری در ایران چشم بسته است


به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، سازمان اطلاعات سپاه چند تن از افراد مرتبط با سفارتخانه های خارجی را که در کشورمان جاسوسی می کنند شناسایی و دستگیر کرد.

بر اساس ویدئوی منتشر شده از سوی سازمان اطلاعات سپاه، این سازمان چندین نفر مرتبط با سفارتخانه های خارجی را که به جای انجام ماموریت های دیپلماتیک اقدام به جاسوسی کرده اند، شناسایی کرده است.

این دیپلمات ها در حالی که مشغول جاسوسی و نمونه برداری از خاک مناطق مختلف کشورمان در مناطق ممنوعه بودند، توسط سازمان اطلاعات سپاه شناسایی و دستگیر شدند.

یکی از افراد شناسایی شده معاون سفیر انگلیس است که به همراه خانواده خود به عنوان توریست به صحرای شهداد رفته بود اما آنطور که تصاویر ثبت شده نشان می دهد مرد مذکور در حال انجام رزمایش موشکی توسط نیروی هوافضای سپاه در منطقه به دنبال نمونه برداری از خاک بوده است. نیرو در آنجا نگه داشته شده است.

تصویر معاون سفیر انگلیس پس از دستگیری در ایران چشم بسته است

او پس از عذرخواهی از شهری که به آن سفر کرده اخراج می شود.

ماسیج والچاک همچنان مردی است که در بهانه تبادل علمی با دانشگاه وارد کشور شد اما به عنوان گردشگر با آزمایش موشکی همزمان به کرمان و منطقه شاهد سفر کردند و از آنجا نمونه‌برداری از خاک انجام شد. آب، سنگ، نمک و گل. وی رئیس دپارتمان زیست شناسی و بیوتکنولوژی دانشگاه کوپرنیک لهستان، دانشگاهی وابسته به رژیم صهیونیستی است.

شناسایی جاسوس همسر رایزن فرهنگی سفارت اتریش

رونالد گشین، شوهر رایزن فرهنگی سفارت اتریش، یکی دیگر از افرادی است که به یکی از روستاهای شهرستان دامغان می رود و اقدام به نمونه برداری از خاک منطقه می کند. او پیش از این در حال فیلمبرداری در یکی از پایگاه های نظامی تهران دیده شده است.

منبع: رکنا

انتهای پیام/*