تشکیل 20000 پرونده در دادگستری فیروزکوه در سال 1400به گزارش خبرنگار شبکه تهران نیوز ، اسماعیل درزی رئیس دادگستری شهرستان فیروزکوه در نشست خبری که به مناسبت هفته قضاوت برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله شهید بهشتی و یاران ایشان، اظهار داشت: هفته قضاوت به دادگستری و من. . تبریک به دستگاه های اجرایی در سراسر کشور به ویژه دستگاه قضایی شهرستان فیروزکوه که همواره به عنوان پایگاه و جهادگر برای رفع مشکلات مردم تلاش می کنند.

وی در ادامه عملکرد دادگستری شهرستان فیروزکوه را در بخش های مختلف تشریح کرد: تشکیل بیش از 20 هزار پرونده عمدتاً صحرایی (شکایت مدنی، فحاشی و ضرب و جرح عمدی) در شهرستان دادگستری در سال 1400 نسبت به 99، افزایش 25 درصدی پرونده، 23 مورد اجرای احکام در زمینه اجرای احکام، رفع تصرف نزدیک به 42 هکتار از اراضی ملی، رفع تصرف 10 هکتار از اراضی ملی در راستای تبصره تبصره یک 1 از ماده 55 قانون منابع طبیعی 350 مورد اعمال قانون بر اساس تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ تغییر کاربری غیرمجاز که به موجب آن تغییر کاربری 719 هزار متر از اراضی کشاورزی شهرستان. جلوگیری می شود.

درزی همچنین اذعان داشت: 11 مورد قلع و قمع و تخریب بناهای غیرمجاز به همراه آزادسازی یک هزار و 308 متر مربع، حل و فصل هزار و 600 پرونده در شورای حل اختلاف در سال گذشته، رفع مشکلات و مشکلات 80 درصدی مردم در جلساتی. از جمله اقدامات قوه قضائیه کشور در سالهای اخیر.

رئیس دادگستری پیروزکو از رتبه دوم دادگستری شهرستان در استان تهران خبر داد و خاطرنشان کرد: دادگستری شهرستان علیرغم کمبود نیروی انسانی در اردیبهشت ماه امسال توانست رتبه دوم را از نظر عملکرد در بین قوه قضائیه کسب کند. استان را بدست آورید.

درضیه در بخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم حفظ دولت-ملت ها، اراضی کشاورزی و تقویت بخش کشاورزی در شهرستان تاکید کرد و گفت: اگر زمین های کشاورزی و اراضی کشاورزی تغییر کاربری دهند، امنیت غذایی مردم و در نتیجه تامین اجتماعی شهرستان مردم در خطر خواهند بود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه قوه قضائیه نسبت به تغییر کاربری اراضی و حفظ اراضی ملی در شهرستان بسیار حساس است از مردم خواست از ورود به اراضی ملی خودداری کنند و همچنین کاربری کشاورزی را تغییر دهند.

انتهای پیام/*