تسریع در زمان راه‌اندازی واحدهای فرآیندی پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبیبه گزارش بازار به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین فام، این شرکت در نشست هفتگی با پیمانکاران پالایشگاه فاز پارس جنوبی با توجه به شرایط عملیات اجرایی و راه‌اندازی واحدهای جانبی و فرآیندی پالایشگاه این طرح گفت: با توجه به شرایط کشور اقتصادی و صرف هزینه‌جویی در هزینه‌های ساخت و راه‌اندازی، باید فعالیت‌های باقیمانده به‌منظور افزایش بازده کاری شیتاب‌ها و فعالیت‌ها به‌هزینه‌های تازه تبدیل شود.

وی با اشاره به این که اولین عملیاتی‌شده (چهارم) این پالایشگاه اسفندماه با حمایت جدی وزارت نفت، شرکت ملی نفت ایران و همکاری مضاعف همه پیمانکاران در مدار تولید قرار گرفتن پروژه، بیان کرد: برای تکمیل بخش‌های باقیمانده این ملی‌نظامی نیز می‌شود. حمایت‌ها به قوت خود باقی است و انتظار کارفرمای طرح این است که با مدیریت اصولی زمان و استفاده از توانمندی‌ها، فعالیت‌های باقی مانده پیگیری شود تا در کنار بالا بردن راندمان، سایر واحدهای فرآیندی در سریع‌ترین زمان ممکن از بهره‌برداری از برسند استفاده شود.

در این نشست، ساخت و راه‌اندازی‌های جانبی و فرآیندی پالایشگاه ۱۴ پارس جنوبی با واحد تحقیقاتی برای تکمیل فعالیت‌های باقیمانده در اولین ردیف عملیاتی‌شده و راه‌اندازی دومین ردیف فیلتر گاز (سوم سوم) این طرح بررسی شد.

شرکت نفت و گاز پارس همچنین با حضور در بندر راهبردی سیراف پارس از دومین اسکله گاز مایع و انبارهای 45 هزارتنی ذخیره شده گوگرد، همچنین اسکله آسیبی درحال ساخت این محصول در بندر بازدید و اجرای این برنامه‌ها نظارت کرد.