ترکیب موجود در آووکادو به درمان سرطان خون کمک می کند – دکتر رویا هادیمیان


ترکیب موجود در آووکادو به درمان سرطان خون کمک می کند

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که ترکیب موجود در آووکادو ممکن است راهی برای درمان بهتر سرطان خون باشد.

دکتر پل اسپانیلو ، محقق ارشد در دانشگاه گلف در کانادا می گوید: “این ترکیب آنزیمی را هدف قرار می دهد که دانشمندان ابتدا آن را عامل اصلی رشد سلول های سرطانی تشخیص دادند.”

به گزارش ساینس دیلی ، این مطالعه به بررسی سرطان خون حاد میلوئیدی (AML) که کشنده ترین نوع سرطان خون است ، می پردازد. بیشتر موارد در افراد بالای 65 سال اتفاق می افتد و کمتر از 10 patients از بیماران پنج سال پس از تشخیص زنده می مانند.

اسپاگنولو می گوید: “سلول های لوسمیک دارای سطح بالاتری از آنزیمی به نام VLCAD هستند که در متابولیسم آنها دخیل است.”

وی با اشاره به اینکه این ترکیب کاندیدای درمان دارویی است ، گفت: سلول به این راه بقا بستگی دارد. “این اولین بار است که VLCAD به عنوان یک هدف برای هر نوع سرطانی شناخته می شود.”

در این مطالعه ، تیم تحقیق ترکیبات تغذیه ای را در بین چندین ترکیب بررسی کرد و به دنبال موادی بود که بتوانند آنزیم را مهار کنند. بهترین ترکیب از آووکادو گرفته شده است.

VLCAD می تواند شاخص خوبی برای شناسایی بیماران مناسب برای این نوع درمان باشد. همچنین می تواند یک نشانگر برای اندازه گیری فعالیت دارو باشد و راه را برای استفاده نهایی از این مولکول در آزمایشات بالینی انسان هموار کند.

در حال حاضر ، حدود نیمی از بیماران بالای 65 سال مبتلا به AML تحت مراقبت تسکینی قرار می گیرند. دیگران تحت شیمی درمانی قرار می گیرند ، اما درمان دارویی سمی است و می تواند بیماران را بکشد.

محققان در حال تلاش برای یافتن داروهای سمی کمتر هستند که بتوان برای این گروه از بیماران استفاده کرد.

برای استفاده از رژیم غذایی آنلاین دکتر روی هادیمیان ، روی پیوند زیر کلیک کنید:

برنامه غذایی دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید