تب کریمه کنگو در این کشور تحت کنترل استگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزدر این اطلاعیه با اشاره به آخرین اقدامات برای کنترل تب کریمه کنگو، آمده است: خوشبختانه طی ده روز گذشته یک نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شده است و دلیل این امر افزایش سه برابری اقدامات مراقبتی در در راستای اجرای سیاست های مراقبتی و پیشگیرانه. .

بر اساس اطلاعیه در طرح مراقبت و نظارت سازمان دامپزشکی کشور طی دو ماه گذشته بیش از 22 میلیون متر مربع آغل دامی در کشور سمپاشی شد.

این اطلاعیه می افزاید: در مدت یاد شده با توصیه سازمان جهانی زمین شناسی در خصوص ایجاد حمام ضد حیوانات و هدایای رایگان برای کشاورزان، عشایر و روستاییان اقدامات جدی صورت گرفت.

سازمان دامپزشکی کشور نیز با برپایی میزهای خدمات رسانی در نماز جمعه در شهرستان ها و انتشار پوستر در رسانه ها به منظور افزایش آگاهی مردم و پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو که یک بیماری شایع بین انسان و دام است، اقدام کرده است.

این سازمان مجددا از مردم خواست گوشت و فرآورده های آن را از مراکز معتبر مانند قصابی ها و مراکز مجاز عرضه فرآورده های گوشتی خریداری کنند و توجه ویژه به دامپزشکی داشته باشند و از خرید گوشت از اماکن غیرمجاز به ویژه در حاشیه جاده خودداری کنند.

منبع: ادامه مطلب

انتهای پیام/