تامین ۸۰ درصد نیاز لوازم خانگی در داخلبه گزارش بازار، کلباسی افزود: اگر این کارخانه‌ها راه‌اندازی برای کالاهای تولیدی خود را نداشته باشند، بدون مشکل مشکل سازند.

وی گفت: شرکت سیماران به مدت 10 سال است که در زمینه تولید لوازم خانگی فعالیت می‌کند، البته شرکت ناگفته نماند یک سابقه 40 ساله در تولیدات دیگر هم دارد.

مدیر عامل شرکت صنایع الکترونیک سیماران افزود: این شرکت 700 نیرو دارد که از این تعداد بیش از 200 نفر مهندس برق هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شرکت سیماران دومین تولیدکننده پنکه بعد از پارس خزر در کشور است، گفت: این شرکت پنکه‌های سقفی و تولیدکننده می‌کند.

کلباسی افزود: پنکه سقفی صددرصد به صورت داخلی در حال تولید است، اما در تولید پنکه‌های به ناچار برخی از قطعات باید از خارج وارد شوند که میزان این قطعات نیز بیش از پنج درصد نیست.

وی با اشاره به اینکه قطعات مربوط به موتور پنکه وارداتی است، گفت: مواد اولیه مورد نیاز برای تولید پنکه شامل ورق، مواد پلیمری، مس و تجهیزات است.

مدیر عامل شرکت صنایع الکترونیک سیماران افزود: این مواد اولیه در داخل تولید می‌شود، اما هزینه‌ها از دیگر اطلاعات خارج می‌شوند.

وی با بیان اینکه گرانی مواد اولیه عاملی است، اضافه کرد: گرانی مواد اولیه باعث افزایش قیمت تمام شده کالا می‌شود و قیمت تمام شده بالا قدرت رقابت را در بازارهای بین‌المللی از تولیدکننده داخلی می‌گیرد.

کلباسی: برای مثال یک پنکه گفت چین خوب را می‌توان در ۱۵ دلار خرید کرد، اگر در ایران ۲۰ دلار هزینه شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه عراق بازار خوبی برای انواع و اقسام کالاهای ایرانی است، افزود: پنکه تولید داخل را نمی‌توان در بازار فروخت، زیرا به این دلیل مواد اولیه با قیمت بالا تولید می‌شود پس از رقابت با محصولات خارجی بویژه چین نمی‌شود. .

مدیر عامل شرکت صنایع الکترونیک سیماران گفت: عمده مواد خام مورد نیاز لوازم خانگی در انحصار دولت و صنعتگران به دست تامین کنندگان می‌رسد.

وی افزود: داخل کشور در چند سال چند نمونه پنکه خارجی در بازار دیده می شود چرا که امروز تولیدکننده های ایرانی در انواع و اقسام لوازم خانگی به پنکه حرف زیادی برای گفتن دارند به معنای یک پنکه تولید می شوند در مقایسه با پنکه های خارجی چیزی کم ندارند. .

کلباسی با اشاره به اینکه یک کالای الکتریکی را دو سال ضمانت می‌کند و می‌خواهد، گفت: این شرکت پنکه‌های تولیدی خود را دو سال ضمانت می‌کند در حالی که پنکه‌های خارجی را ضمانت نمی‌کنند.

وی ادامه داد: شرکت مزبور ۲۰ هزار پنکه در سال ۹۹ و ۵۰ هزار پنکه در سال ۱۴۰۰ تولید و روان بازار مصرف کرده است.

مدیر عامل شرکت صنایع الکترونیک سیماران گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در سال هزار هزار پنکه در این مجموعه تولید و به بازار مصرف عرضه می شود.

وی افزود: تامین کنندگان داخلی در تولید همه محصولات لوازم خانگی بسیارموفق بوده اند و بر این اساس نیاز به ایجاب می‌‌بازارهای مناسب برای تولید لوازم خانگی داخلی در خارج از کشور تا کالاها به سهولت صادر می‌شوند، زیرا در غیر این صورت عرضه‌کنندگان با مشکل مواجه می‌شوند. خواهد شد.