تامین روزانه ۱۷۰ هزار متر مکعب آب با تکمیل آبشیرین‌کن‌های در دست اجرااحمد محمدی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار بازار اظهار داشت: از مهم‌ترین شاخص‌های استان بوشهر از زمان استقرار دولت سیزدهم، توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان است.

وی افزود: شاخص‌ترین فعالیت‌های دولت جدید در این راستا ایجاد منطقه ویژه شمال استان بوشهر و احداث کارخانجات و واحدهای بزرگ تولیدی در این منطقه است.

استاندارد بوشهر خاطر نشان کرد: منطقه ویژه شمال استان بوشهر در زمینی به وسعت 2000 متر از اراضی شمال استان بوشهر می‌شود که برآورد می‌شود تا دو سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی منتشر شد: در صورت تکمیل منطقه ویژه شمال استان بوشهر، صنایع پایین دستی پتروشیمی و طرح‌های حوزه نفت و گاز اجرایی می‌شود و پیش‌بینی حدود هزار نفر در این منطقه می‌شود.

اجرای همزمان چند طرح آبشیرین کن در استان بوشهر

استان بوشهر با بیان این که توسعه و ایجاد طرح‌های آبشیرین کن از سایر دولت سیزدهم در استان است: از زمان استقرار دولت، طرح‌های آب شیرین کن که بدلیل منابع مالی، روند کندی می‌تواند فعال شود و کمتر از ۸ ماه، بخشی از آن باشد. آب شیرین کن ها وارد مدار شده اند.

محمدی‌زاده گفت: اکنون ۱۰ هزار متر مکعب از آب شیرین کن ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر و همچنین ۷ هزار متر مکعب آب شیرین کن وحدتیه ارائه شده و بخشی از آب استان را جبران کرده است.

وی توضیح داد: کلنگ زنی آب شیرین کن ۷۰ هزار متر مکعبی نیروگاه اتمی بوشهر نیز از طرح‌هایی است که در دولت سیزدهم انجام شده است.

محمدی‌زاده گفت: در تکمیل پروژه‌های تکمیلی آب شیرین کن در استان، روزانه بیش از 100 هزار متر مکعب به تولید آب استان اضافه شده و وابستگی آب استان به استان‌های همجوار می‌یابد کاهش می‌یابد.

ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی در استان بوشهر طی ۴ سال

وی از اجرای طرح جهش تولید مسکن در استان بوشهر خبر داد و افزود: در طی ۴ سال تعداد ۴۰ هزار واحد مسکونی در شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر احداث و در اختیار قرار دادن قرار گیرد.

استاندارد بوشهر مشخص شده است: مسکونی و در حالی که از آغاز طرح می‌گذرد، 11 هزار واحد مسکونی در فازی از زمین و اجرا و پرداخت هزینه‌های آنها در دو سال نخست دولت سیزدهم، 2000 واحد تکمیل و به مردم تبدیل می‌شود.

محمدی‌زاده اضافه کرد: با اجرای کامل طرح جهش مسکن در استان بوشهر، 40 هزار خانوار معادل حدود 1000 نفر از مسکن خواهند شد.