تالارهای عروسی از تابستان جان می گیرند؟| عروسی با قیمت سال قبل!نساء کروندی؛ بازار، با بیماری بیماری و تعطیلی پی در پی صنوف مختلف برای بیماری از گستردگی این بیماری، بسیاری از این صنوف دچار آسیب می‌شوند، به برخی از این صنوف می‌پردازند و برخی نیز پس از عبور از روزهای سخت و وضعیت قرمز به چرخه فعالیت‌ها. خود بازگشته و به فعالیت های عادی خود ادامه دادند.

اما در کنار آن برخی از صنوف نیز همچنان با محدود کردن فعالیت‌های بسیار می‌توانند و به دلیل شرایطی که برای اعطای وام و ایجاد بحران‌هایی در نظر گرفته می‌شوند، بسیاری از آنها نمی‌توانند این امکان را دریافت کنند.

تالارداران یکی از این صنوفی هستند که هنوز با مشکلات زیادی برای فعالیت بوده اند و همچنان با محدود روبرو هستند.

فعال حوزه تالارهای پذیرایی خاطر نشان کرد: وضعیت فعلی تالارها و عدم پذیرش میهمان با ظرفیت کامل تنها برای روشن نگه داشتن چراغ این صنف است و سودی برای تالارداران ندارد.

تغیییر سبک مردم در برگزاری مراسمات بعد از بیماری بیماری

یکی از فعالین در حوزه تالارهای پذیرایی در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار داشت: سبک مردم در برگزاری مراسمات بعد از ایمن شدن بیماری تغییر کرده است و بیشتر مایل به برگزاری میهمانی و عروسی های خود در باغ هستند.

علی صفایی با اشاره به اینکه با تغییر این رویه احیای تالارها بسیار مشکل شده است، افزود: باید برنامه ریزی شود که در این راستا تدوین شود و همه نهادهای ذیربط برای بهبود وضعیت این صنف تلاش کنند.

عنوان کرد: همچنین برخی از اسناد رسمی ازدواج نیز با راه اندازی سالن پذیرایی علاوه بر این که نکات ایمنی و حرفه ای صنفی را رعایت نمی کنند، باعث می شوند تالارها کنار گذاشته شوند.

این فعال حوزه تالارهای پذیرایی خاطر نشان کرد: وضعیت تالارها و عدم پذیرش میهمان با ظرفیت کامل تنها برای روشن نگه داشتن چراغ این صنف است و سودی برای تالارداران ندارد.

قاسم بهرامی: اگر جدیت بیشتری در برخورد با مراکز غیر مجاز برگزار شود، مردم با سلامت مراسم خود را برگزار می کنند و وضعیت صنف تالارداران بهتر و رونق بیشتری می گیرند.

شیوه نامه های بهداشتی در تالارهای مجوز دار

یکی دیگر از حوزه های تالارهای پذیرفته شده در گفتگو با خبرنگار بازار، اظهار داشت: تالارهای مجوز دار پذیرایی با رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت شروع به کار کردند و بر این شیوه پایبند هستند.

قاسم بهرامی با اشاره به اینکه مردم مراسم خود را در باغ ها و یا مراکز فاقد مجوز سوق پیدا کنند، بیان کرد: تالارها رسمی و دارای مجوز پذیرش میهمان با اعلام شده، مکان ضدعفونی، قرار دادن مواد ضدعفونی کننده هستند. و ماسک در سالن پذیرایی می کنند و افراد می توانند با آرامش خاطر بهتری مراسم خود را برگزار کنند.

وی اظهار کرد: اگر جدیت در برخورد با مراکز غیر مجاز برگزار مراسم عروسی انجام شود، مردم با سلامت مراسم خود را برگزار می کنند و وضعیت صنف تالارداران بهتر و رونق بیشتری می گیرند.

همراهی کامل صنف تالارداران با وزارت بهداشت

یکی از حوزه‌های تالارهای در گفتگو با خبرنگار بازار، فعال اظهار داشت: از بیماری‌های اولیه پزشکی و تصمیم‌گیری ستاد مبارزه با بیماری‌های ابتدایی و تصمیم‌گیری‌های دیگر با ویروس‌های خاص و تعطیلی برخی از صنوف، صنف تالارداران به واسطه این بیماری مستقیم با جان و سلامت مردم در تماس بود. با این ستاد همراهی کامل داشت.

فرج الله بهبهانی معرفیان کرد: در حال حاضر با بهبود بیماری این بیماری و انجام واکسیناسیون سراسری اکنون فعالین این صنف انتظار دارند که برای بهتر شدن وضعیت و بازگشت آنها به حالت نرمال فعالیت، تلاش کنند.

وی گفت: در حال حاضر وضعیت تالارداران به ویژه افرادی که در مکان استیجاری فعالیت می کنند خوب نیست و از ابتدایی ترین بیماری این بیماری باید به اخراج کارگران خود منجر به بیکاری از سرپرست خانوار شوند.

این فعال حوزه تالارهای پذیرایی عنوان کرد: طبق آمار اعلام شده کار بیکار این صنف در تهران بالغ بر 40 هزار نفر بوده که حجم بسیار بالایی دارد.

خسرو ابراهیمی نیا: علیرغم فشارهای مالی و آسیب های اقتصادی که افراد فعال در حوزه تالارهای پذیرایی متحمل هستند اما در حال حاضر در حال حاضر تالارها با مبلغ پول و بدون افزایش قیمت انجام می شود.

فعالیت تالارهای پذیرایی بدون افزایش قیمت

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی تهران در گفتگو با خبرنگار بازار با بیان اینکه تالارها را کامل بازگشایی نکرده اند، اظهار داشت: بسیاری از تالارها همچنان به فعالیت های عادی خود بازنگشتند.

خسرو ابراهیمی نیا با اشاره به اینکه اعلام ستاد مبارزه با ویروس تالارها نمی تواند به صورت کامل فعالیت کند و با ظرفیت محدود پذیرای میهمانان باشد، بیان کرد: در زمان بیماری بیماری تا کنون 50 درصد از تالارها و تعطیل تالارداران ورشکسته شدند. .

وی با اشاره به تعطیلی طولانی مدت تالارها، اظهارنظران کرد: اکنون برای تعمیر و تجهیز تالارها برای بازگشایی مجدد با حمایت مالی روبرو هستند.

رئیس شورای تالارهای پذیرایی تهران در ادامه گفت: امیدواریم بسیاری از تالارها تا پایان تابستان رستوران احیا شده و به چرخه فعالیت بازگردند.

ابراهیمی نیا با اشاره به اینکه خیلی از فعالین صنف نمی توانند از این کارها استفاده کنند، اذعان کرد: تصمیماتی که تالار داران نیز با تحمل فشار کمتری فعالیت خود را دوباره آغاز می کنند.

وی افزود: علیرغم فشارهای مالی و آسیب های اقتصادی که این صنف متحمل شدند اما در حال حاضر فعالیت تالارها با مبلغ گذشته و بدون افزایش قیمت انجام می شود.

برنامه ریزی در هر حوزه حرف اول را می دهد اگر برنامه ریزی، نظارت و اجرا در محیط و بخش های مختلف به درستی انجام شود، گلایه های کمتری از سوی صنوف شاهد بود، در حال حاضر ویلا داران، دارندگان دفتر اسناد رسمی و یا دارند. حتی برخی خانه ها نمکی بر زخم تالاردارانی هستند که مدت ها برای سلامتی مردم تن به تعطیلی فعالیت خود می دادند.

شاید صحیح باشد که بگوییم رعایت قانون و نظارت بر حلقه بسیاری از فعالیت ها در این روزهای ما است که نهادهای ذیربط باید به اجرای هرچه بهتر آن توجه داشته باشند.