تاج نامزد ریاست فدراسیون فوتبال شداصغر شارپی، پیشکسوت فوتبال ایران در گفت و گو با خبرنگار ورزشی شبکه خبری تهران نیوز وی با انتقاد از اوضاع نابسامان تیم ملی فوتبال گفت: تیم ملی دودسته است و مسئولان فدراسیون فوتبال نباید اجازه می دادند چنین اتفاقی برای تیم ملی بیفتد.


بیشتر بخوانید:

ساپینتو پیشنهاد داد استقلال نیامده / باشگاه ها حرفه ای گرایی نشان می دهند


وی افزود: در گذشته به حضور اسکوچیچ در تیم ملی انتقاد داشتم اما اکنون معتقدم برکناری سرمربی کروات دور از حرفه است و نباید اتفاق می افتاد.

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: در مدت کوتاهی که تا شروع جام جهانی باقی مانده، مسئولان فدراسیون فوتبال مجبور به برکناری اسکاکیچ نشدند، زیرا دوران حرفه ای با تیم ملی نتایج ارزشمندی کسب کرده است.

شارپی تصریح کرد: منتقدان اسکوسیچ نیز معتقدند که این مربی با تیم ملی نتایج خوبی کسب کرد و در شرایطی که بعد از ویلموتس هیچکس جرات هدایت تیم ملی را نداشت، اسکوسیچ با برنامه ریزی درست در بازی های سخت تیم ملی را هدایت کرد.

وی خاطرنشان کرد: ویلموتس که برای کسب ثروت هدایت تیم ملی را برعهده گرفت، پس از کسب نتایج ضعیف، مسئولان فدراسیون را به این باور رساند که این مربی بلژیکی به اشتباه هدایت تیم ملی را بر عهده گرفته است.

پیشکسوت فوتبال ایران تاکید کرد: مسئولانی که ویلموتس را سرمربی تیم ملی کردند و ایران را به پرداخت 6 میلیارد تومان محکوم کردند، بار دیگر برای رسیدن به رئیس فدراسیون فوتبال جلو ایستادند.

شارپی در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اینکه باید فرد مناسبی به عنوان مدیر فنی فدراسیون فوتبال در جام جهانی حضور داشته باشد، تصریح کرد: تیم ملی به یک مدیر فنی شایسته و حرفه ای نیاز دارد و متاسفانه اکنون جای خالی وجود دارد. از یک مدیر فنی شایسته در تیم ملی.

نظرتان درباره حضور تاج به عنوان کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال چیست؟ وی گفت: آن مرد با ویلموتس که واقعاً ترکمن بود قرارداد بست و سرمربی بلژیکی با این قرارداد به راحتی از ایران شکایت کرد.

انتهای پیام/*