تاثیر همه گیری COVID-19 بر شاخص های شاخص تناسب اندام


زنی که در اتاق نشیمن در مقابل لپ تاپ باز اسکوات می کند

همه ما می توانیم موافق باشیم که همه گیری COVID-19 تأثیر عمده ای بر زندگی و شیوه زندگی ما در سال 2020 داشته است و تا به امروز ادامه دارد. میلیون ها نفر مبتلا به این ویروس بودند و صدها هزار نفر از اعضای خانواده خود را از دست دادند. با این حال ، هر شیوه زندگی به یک شکل تحت تأثیر قرار نمی گیرد. میلیون ها نفر شغل خود را از دست دادند و دیگران متوجه کاهش ساعات کار خود شدند که این امر باعث مشکلات جدی اقتصادی شد. دیگران کار یا تحصیل خود را از راه دور آغاز کردند. بیشتر این افراد زمان بیشتری را در خانه می گذرانند. از سوی دیگر ، کارگران اساسی هنوز نیاز به انجام وظایف شغلی خود دارند و برخی مشاغل ، مانند کارکنان بهداشتی و ارائه دهندگان خدمات ، ساعات بیشتری را در محل کار کار کرده اند.

در حال حاضر تحقیقات گسترده ای در مورد تأثیر همه گیری بر تناسب نسبی شهرها و ساکنان آنها بسیار محدود است. بدون شک ، به مرور زمان موارد بیشتری مشخص خواهد شد. در حال حاضر ، کالج پزشکی ورزشی آمریکا در حال بررسی این است که چگونه بیماری همه گیر می تواند بر شاخص تناسب اندام و رتبه بندی شهرها در گزارشات آینده تأثیر بگذارد. با توجه به ماهیت چرخه های جمع آوری و گزارش داده ها ، داده های نظارتی جمع آوری شده در سال 2020 تا گزارش شاخص تناسب اندام 2022 قابل تجزیه و تحلیل نخواهد بود. انتظار نمی رود دارایی های جامعه و محیط زیست به طور قابل توجهی تحت تأثیر همه گیری قرار گیرد. با این حال ، کاهش استفاده از این منابع احتمالاً به دلیل بسته شدن ، محدودیت ها و تغییر شیوه زندگی در پاسخ به همه گیری است. علاوه بر این ، انتظار می رود شاخص های فردی سلامت جمع آوری شده در سال 2020 به طور کلی کاهش یابد ، که نشان دهنده تأثیرات منفی همه گیری بر افراد ، فعالیت ها ، مشاغل و جوامع آنها است.

شاخص های شاخص تناسب اندام که باید در سال 2022 مشاهده شود عبارتند از:

رفتار سالم

 • ٪ تمرینات در ماه گذشته
 • ٪ از دستورالعمل های فعالیت هوازی پیروی می کند
 • ٪ با دستورالعمل های فعالیت هوازی و قدرتی مطابقت دارد
 • ٪ دوچرخه سواری یا پیاده روی تا محل کار
 • ٪ استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای کار
 • ٪ 2+ میوه در روز مصرف می کند
 • ٪ 3+ سبزیجات در روز مصرف می کنند

نتایج بهداشتی

 • ٪ در سلامت عالی یا بسیار خوب
 • ٪ با سلامت بدنی ضعیف در ماه گذشته
 • ٪ با سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته
 • درصد با چاقی

شواهد در این مرحله چه چیزی را نشان می دهد؟

بیشتر شیوه زندگی مردم در طول همه گیری بی تحرک تر شد. وقتی زندانیان تناسب اندام و افراد دیگر از وسایل نقلیه عمومی استفاده نمی کنند و پیاده روی یا دوچرخه سواری را برای کار ترک می کنند ، عادات ورزش تغییر می کند. با این حال ، برخی از افراد ورزش را در خانه شروع کردند و بیشتر در محله خود راه رفتند. به طور کلی ، تحقیقات اولیه نشان داد که برای اکثر مردم ، فعالیت بدنی در نتیجه همه گیری به طور قابل توجهی کاهش یافته است. انتظار می رود کاهش فعالیت بدنی منجر به این شود که افراد کمتری در ماه گذشته ، پس از توصیه های تمرینات قدرتی و هوازی ، ورزش را گزارش دهند و نشان دهد که آنها روزهای بیشتری با سلامت جسمی یا روانی ضعیف در ماه گذشته داشته اند. اندازه شاخص تناسب برای وضعیت سلامت خود ارزیابی شده نیز در سال 2020 کاهش می یابد.

بسیاری از خانواده ها به دلیل کمبود کار ، دریافت غذای مغذی را با مشکل مواجه می کنند ، زیرا دسترسی محدودی به مغازه های خواربار فروشی و گروه های زیادی از مواد غذایی دارند که به دلیل همه گیری در انبار موجود نیستند. علاوه بر این ، کودکانی که وعده های غذایی رایگان و کاهش یافته در مدرسه دریافت می کنند ، اکنون در خانه نگهداری می شوند و بنابراین به وعده های غذایی لازم دسترسی ندارند. با این حال ، برای برآوردن نیازهای غذایی ، منابع غذایی جامعه گسترش یافته است ، از جمله کمدهای غذا ، مزایای SNAP و مراکز توزیع مواد غذایی ویژه جامعه. در هر صورت ، الگوهای عادی دسترسی به غذا و مصرف غذا تحت تأثیر منفی قرار گرفت ، که احتمالاً باعث شد تعداد کمی از افراد گزارش دهند که تعداد توصیه شده میوه و سبزیجات را مصرف کرده اند.

داده ها همچنین نشان می دهد که استرس ناشی از همه گیری در قالب ترس از عفونت COVID-19 ، همراه با سفرهای محدود ، مسدود شدن و عدم تماس فیزیکی با خانواده و دوستان بزرگ ، باعث افزایش افسردگی و مشکلات بهداشت روانی شده است. به شواهد نگرانی ناشی از همه گیری موارد مستند خرید وحشت زده و ذخیره اقلام اساسی خانه بود. شاخص های مرتبط با شاخص تناسب اندام که احتمالاً تحت تأثیر اضطراب قرار می گیرند عبارتند از تعداد روزهای گزارش شده با سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته و تعداد ساعات خواب که پاسخ دهندگان به طور متوسط ​​هر شب دریافت می کنند.

فعالیت بدنی کمتر ، رژیم های غذایی ضعیف و افزایش استرس از عوامل خطر افزایش وزن شناخته شده است. بنابراین ، انتظار می رود درصد افراد چاق در شهر یکی از پیامدهای اصلی همه گیری باشد. انتظار می رود افزایش چاقی در کودکان و بزرگسالان مشاهده شود ، زیرا کودکان شخصاً از تحصیل باز می مانند ، بنابراین کلاسهای فعالیت بدنی و برنامه های ورزشی را بعد از مدرسه کنار می گذارند. در عوض ، آنها ساعتهای بی تحرک بیشتری را برای مطالعه ، بازی های ویدئویی و سرگرمی به تماشای صفحه نمایش اختصاص می دادند.

پیش بینی تأثیر همه گیری COVID-19 بر رتبه بندی شهرها در شاخص تناسب اندام 2022 دشوار است. اگرچه همه شهرها و ساکنان آنها در سال 2020 از بیماری همه گیر COVID-19 جان سالم به در بردند ، اما تأثیر آن بر شاخص های آمادگی جمعیت ممکن است اینطور نباشد. در همه شهرها یکسان است ، زیرا میزان عفونت متفاوت است و مقامات شهری محدودیت ها و شیوه های ایمنی مختلف را در زمان های مختلف سال اعلام می کنند.

تجزیه و تحلیل داده های شاخص تناسب اندام 2020 برای گزارش سال آینده به بسیاری از سوالات پاسخ می دهد و مطمئناً دیدن نتایج جالب خواهد بود ، بنابراین با ما همراه باشید! در همین حال ، شاخص تناسب اندام 2021 اکنون با داده های توصیف شرایطی که درست قبل از شروع همه گیری وجود داشت ، در دسترس است.

منابع:

نویسندگان:

Jessie Fudge ، MD ، FACSM ، Kaiser Permanente و Terrell W. Zollinger ، DrPH ، استاد افتخاری ، دانشگاه ایندیانا

دیدگاهتان را بنویسید