تاثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم – دکتر رویا هادمیان


تاثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم

یک مطالعه جدید نشان می دهد که خوردن روزانه آووکادو می تواند به توزیع مجدد چربی شکم به شیوه سالم کمک کند.

بر اساس مطالعه جدیدی که توسط محققان دانشگاه ایلینوی در Urbana-Champaign انجام شد ، 105 بزرگسال دارای اضافه وزن و چاق در آزمایشی شرکت کردند که در آن هر روز یک وعده آووکادو به مدت 12 هفته خوردند.

“هدف ما کاهش وزن نبود. ما علاقه مند بودیم بدانیم آووکادو در مورد چگونگی ذخیره چربی بدن افراد چه می خورد. ”

چربی بدن نقش مهمی در سلامتی دارد. دو نوع چربی در ناحیه شکم وجود دارد: چربی که درست زیر پوست جمع می شود و چربی زیر جلدی نامیده می شود و چربی که در عمق شکم تجمع می یابد ، معروف به چربی احشایی است که اندام های داخلی را احاطه کرده است.

خان افزود که چربی عمقی احشایی یکی از عوامل ایجاد دیابت است ، بنابراین ما علاقه مند بودیم ببینیم آیا نسبت چربی زیر جلدی به چربی احشایی با مصرف آووکادو تغییر می کند یا خیر.

شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند ، یکی گروهی که یک ظرف حاوی آووکادوی تازه دریافت کرد و دیگری گروهی که غذای تقریباً حاوی مواد یکسان و کالری یکسان دریافت کردند ، اما بدون آووکادو.

در آغاز و پایان 12 هفته ، محققان میزان چربی شکمی و تحمل گلوکز شرکت کنندگان ، متابولیسم و ​​نشانگرهای دیابت را اندازه گیری کردند.

آنها دریافتند شرکت کنندگانی که از آووکادو به عنوان بخشی از رژیم غذایی روزانه خود استفاده می کردند ، سطح چربی احشایی کمتری داشتند ، چربی که می تواند به شدت با خطرات سلامتی مرتبط باشد.

پروفسور دانشگاه ایلینوی گفت: “در حالی که مصرف روزانه آووکادو تحمل گلوکز را تغییر نمی دهد ، ما آموخته ایم که رژیم غذایی روزانه حاوی آووکادو بر نحوه ذخیره چربی بدن به نحوی که برای سلامتی مفید است تأثیر می گذارد ، اما بر فواید آن تأثیر می گذارد.” به بیشتر برای زنان بود.

افرود: “این مهم است که نشان دهیم مداخلات غذایی می تواند توزیع چربی را تعدیل کند. ما متوجه شدیم که مزایای آن فقط در زنان آشکار است ، که به ما در مورد نقش بالقوه جنسیت در پاسخ به رژیم غذایی می گوید.”

محققان امیدوارند با انجام یک مطالعه ، کلیه وعده های غذایی روزانه را در اختیار شرکت کنندگان قرار دهند و نشانه های اضافی سلامت روده و جسم را بررسی کنند تا تصور بهتری از اثرات متابولیکی مصرف آووکادو و شناسایی علل تفاوت های جنسیتی دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید