تأثیر رژیم غذایی کودکان بر طول عمر – دکتر رویا هادیمیان


تاثیر رژیم غذایی کودکان بر طول عمر

مطالعات روی موش ها نشان می دهد که مصرف زیاد چربی و قند در دوران کودکی می تواند میکروبیوم روده را در طول زندگی تغییر دهد ، حتی اگر فرد در آینده تغذیه سالم تری داشته باشد.

مطالعه محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد موش های بالغ که از رژیم غذایی ناسالم در سنین پایین برخوردارند ، تعداد و تنوع باکتری های روده را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.

تئودور گارلند ، سرپرست تیم تحقیق ، می گوید: “ما روی موش ها مطالعه کردیم ، اما این اثر معادل رژیم غذایی غربی با چربی و قند در دوران کودکی بود و میکروبیوم روده آنها تا 6 مورد بود.” سال بعد از بلوغ هنوز تحت تأثیر این رژیم غذایی دوران کودکی است. “

میکروبیومها همه باکتریها هستند ، همچنین قارچها ، انگلها و ویروسهایی که در داخل و خارج از شخص یا حیوان زندگی می کنند. اکثر این میکروارگانیسم ها در روده ها یافت می شوند و بیشتر آنها مفید هستند و سیستم ایمنی را تحریک می کنند ، غذا را تجزیه می کنند و به سنتز ویتامین های ضروری کمک می کنند.

در بدن سالم بین ارگانیسم های بیماری زا و مفید تعادل وجود دارد. با این حال ، اگر این تعادل با استفاده از آنتی بیوتیک ها ، بیماری ها یا رژیم غذایی ناسالم به هم بخورد ، بدن ممکن است مستعد بیماری شود.

محققان معتقدند رژیم غذایی غربی در سالهای اول زندگی تأثیر طولانی مدت بر میکروبیوم روده دارد.

برای استفاده از رژیم غذایی آنلاین دکتر روی هادیمیان روی پیوند زیر کلیک کنید:

رژیم آنلاین دکتر روی هادیمیان را دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید