تأثیر دستورالعمل کنترل اجاره بهای مسکن؛ نهایتا ۳۰ درصد| قوای سه گانه فقط راهبرد دادندعلیرضا پاک فطرت در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی بازار، درباره آخرین وضعیت طرح ساماندهی اجاره بهای مسکن، اظهار داشت: همیشه در کشور ما اجاره بهای مسکن مسکن از قیمت مسکن و پیشنهاد شده است.

وی بیان کرد: به صورت دستوری نمی توان قیمت اجاره بهای مسکن را کنترل کرد.

این مجلس گفت: برای مثال یک فرد کالایی دارد و می گوید که من با این قیمت می خواهم آن را بفروشم و باید برای آن فرد فقط اقتصادی داشته باشد.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شیراز کرد: مالک در کشور ما ۹۰ درصد افراد بسیار منصفی هستند و به مستأجران کمک می کنند و ۱۰ درصد هستند که ممکن است اجحاف کنند.

پاک فطرت اظهار داشت: از دیگر، مستأجران هم باید رعایت حال مالکان را کنند. قرار نیست اگر یک نفر یک سال در خانه ای نشست، بگوید که پول دادم و آن خانه را نابود کند. امروز اگر صاحب خانه ای بخواهد فقط شیرآلات آشپزخانه خانه اش را عوض کند، بیش از ۲ میلیون تومان هزینه کند و یا یک ایزوگام پشت بام شاید بالای ۲۰ میلیون تومان هزینه ببرد. بنابراین هزینه تعمیر موضوع و نگهداری خانه هم مهم است و مستأجران باید این موضوع را مورد توجه قرار دهد.

وی بیان کرد: ما هنوز قانونی برای مالک و مستأجر نداریم و قرار است مجلس انتخابی در این زمینه انجام دهد.

وی افزود: قوای سه گانه یک دستورالعمل دادند که یک راهبرد بود و قانون نبود که تا حدودی و نهایتاً حدود ۳۰ درصد راهگشا بود.

نماینده مردم شیراز در مجلس اسلامی گفت: امیدوار نیستم که با طرح ساماندهی اجاره بهای مسکن، وضعیت اجاره مسکن ادامه یابد. کنترل کنیم.

انتهای پیام/