بین تامین زمین برای ساخت مسکن و استفاده از مردم تناسبی وجود نداردبه گزارش بازار، علیرضا جعفری افزود: در برخی از مناطق زمین کم داریم، اما متقاضان زیاد است و در جایی که زمین داریم، اما کم است.

وی با اشاره به این کشور برای ساخت یک میلیون مسکن در سال را داریم و وعده می دهیم که هر سه ماه عملیات صد هزار واحد مسکونی را شروع کنیم گفت: در خرداد صد هزار واحد اول را آغاز کردیم، اما برخی از پیشنهادان مالی آورده اند. به طور مثال در پردیس ۳۵ هزار نفر ثبت نام نکردند در حالی که حتی برای هزار نفر هم ظرفیت داریم.

وی گفت: طرح نهضت ملی مسکن را باید بر آن طرف کرد که فرم (ج) تسهیلات و سکونت مواردی است که باید به آن توجه شود.

جعفری افزود: بالغ بر 5 میلیون نفر در طرح نهضت ملی مسکن به نامی که یک میلیون و 200 هزار نفر از این تعداد در شهرهای جدید ثبت نام کردند، اما در پالایش این رقم به 700 هزار نفر و در پالایش دوم به 320 هزار نفر رسیدند. نفر رسید.

وی به مشکلات مالی منابع اشاره کرد و گفت: در زمان واریز وجه یعنی تعداد ابزارهای مالی ثبت شده به کمتر از 200 هزار نفر رسیده است که نشان می‌دهد مردم حتی سرمایه اولیه برای ساخت مسکن را ندارند.

وی درباره تجربه مسکن مهر در ساخت چهار میلیون مسکن در ۴ سال گفت: طرح مسکن مهر برای خانه دار کردن مردم طرح خوبی بود، در ساخت و ساز کیفیت لازم را نداشت، بنابراین اگر می‌خواهیم شهر بسازیم باید نگاه شهرسازی نیز داشته باشد.

مدیر عامل عمران شهرهای جدید درباره باقی مانده مسکن مهر افزود: 150000000 تومان اعتبار داریم تا 200 هزار واحد مسکن مهرمانده را تکمیل کرده و بدهیم.

جعفری به لزوم استفاده از تکنولوژی در ساخت طرح نهضت ملی اشاره کرد و گفت: هنوز سنتی سازی در ساخت و سازها وجود دارد که آثار آن را در طرح مسکن مهر میبینیم در حالی که از عمر این ساختمانها 5 تا 10 سال میگذرد، اما فرسوده است. شدند.

وی به تجربه دنیا در ساختمان سازی اشاره کرد و گفت: دنیا به سمت هوشمندسازی و صنعتی سازی پیش می رود و در این زمینه سرعت و کیفیت ساخت و ساز نیز مهم است.

جعفری افزود: استفاده از مهندسی مجرب و بروز و مجریان ذیصلاح در طرح نهضت ملی مسکن را باید مدنظر قرار داد.

وی همچنین در مورد مدیریت آمایش سرزمینی نیز گفت: در هر نقطه‌ای از کشور دست می‌گذاریم اولین مانع ما نه گفتن وزارت نیرو در زمینه تامین آب است در حالی که این وزارتخانه می‌تواند با استفاده از روش‌های نوین با بهره‌وری آب، آب مورد نیاز را تامین کند. کند.