بیش از 40 درصد سریال سلمان فارسی آماده استگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزامرالله احمدجو کارگردان و فیلمنامه نویس در حاشیه دومین شب سوره سینما که شب گذشته در حوزه هنری برگزار شد، با اشاره به سریال سلمان گفت: بیش از 40 درصد از این سریال آماده شده است.

* سلمان اثری درخشان و پر فراز و نشیب است

احمدجو درباره سریال گفت: اول فکر کردم به دلیل فرهنگ و زندگی غیربازیگر (کمتر دراماتیک) این شخصیت تاریخی، سریالی برای او ساخته نمی شود. فکر می‌کردم در نهایت همان ظرفیت یک فیلم را داشته باشد، اما وقتی فیلمنامه را خواندم، اثری درخشان و پر فراز و نشیب پیدا کردم. اثری که سال ها دیده می شود و نسل ها را به هم پیوند می دهد. این باعث شد که به آقای میرباقری پیشنهاد بدهم که در کنارشان باشم.

سریال سلمان فارسی به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری و تهیه کنندگی حسین طاهری توسط زلال فیلم و به سفارش مرکز سیما فیلم تولید شده است. این سریال به زندگی و زمانه سلمان فارسی، صحابی ایرانی پیامبر(ص) در سه دوره ساسانی، بیزانس و اوایل ایران اسلامی می پردازد.

چندی پیش میر باقری درباره این سریال گفت:

سلمان فارسی با محوریت زندگی و روزگار اصحاب گرانقدر، داستانی است از ایران در زمان ساسانیان، جست‌وجو در جهان مسیحیت (بیزانس) و شناخت وجود پیامبر. سری دوم این پروژه عظیم به وقایع پس از مرگ حضرت حاتم تا مرگ زلمان فارسی می پردازد.

این پروژه از زوایای دربرگرفتن چندین دوره تاریخی-تمدنی و پوشش زمانی طولانی (زندگی تا مرگ) بزرگترین سریال تاریخ تلویزیون محسوب می شود.

فیلمبرداری سریال از آذرماه ۱۳۹۷ در کرمان آغاز شد و در شهرهای شاهرود، قشم، جلفا، غزالی، نور و دفاع مقدس ادامه یافت و هم اکنون بیش از ۴۰ درصد آن آماده است.

بازیگرانی چون فرهاد اصلانی، داریوش فرهنگ، محمدرضا هدایتی، سیوم برومند، رامونا شاه، علی دهکردی، مرحوم چنگیز جلیلوند، مهدی فقیه، محمدجواد جعفرپور، علیرضا مهران و برخی از بازیگران خارجی (از تونس، ارمنستان، مراکش و… ف. ) و حدود 1500 بازیگر محلی و تئاتر جلوی دوربین سریال رفته اند.

منبع: بارنا

انتهای پیام/