بیت کوین در مسیر اصلاح قیمت قرار دارد| چه موقع خرید کنیم؟به گزارش بازار، هفته گذشته بازار کریپتو شاهد کاهش بی سابقه قیمت بیت کوین به پایین ترین سطح بود که دستکم در 10 ماه گذشته مشاهده نشده بود.

در حقیقت، شکست خط روند کانال در قیمت ۳۵۹۵۵ باعث شد تا فروش در نمودارها مشاهده شود و پیش بینی های بدبینانه قیمت بیت کوین را حرکت کند. به نظر می رسد محرک این حرکت قیمت، افزایش ۵۰ واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا در ۴ می ۲۰۲۲، در پاسخ به بالاترین نرخ تورم در ۴۰ سال گذشته باشد.

افزایش بهره، بازار بازار قرضه و سایر ابزارهای بازار پول را نسبت به بازارهای پر ریسک کریپتو جذاب تر می کند. قرضه بازده سرمایه گذاری ثابت و مطمئنی را ایجاد کرده و ابزار مطلوب سرمایه گذاری برای صندوق های بازنشستگی و سایر صندوق های سرمایه گذاری است.

توجه داشته باشید که بازارهای سهام و کالا در اوج همه‌گیری در سال ۲۰۲۰ در حال سقوط، جریان سرمایه‌گذاری به بازار کریپتو به طور قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند که باعث می‌شود به خرید صندوق‌های تامینی مانند مایکرو استراتژی بپردازید. در این زمان، قیمت بیت کوین به بالاترین سطح قبلی خود در سال ۲۰۱۷ یعنی ۱۹۵۰۰ دلار رسید و در آوریل ۲۰۲۱ تا سقف ۶۴۰۰۰ دلار رسید.

داده‌های موسسه تحقیقاتی گلس نود می‌دهند که تعداد کل بیت‌کوین‌های نگهداری شده در آدرس‌های صرافی ارزهای دیجیتال هفته گذشته بیش از ۲.۷ درصد افزایش یافته است. مقدار بیت کوینی که به پلتفرم های صرافی ها سرازیر نیز به ۶۷۷۰۰ ​​رسید. این داده ها به وضوح نشان می دهد که فشار فروش در روزهای اخیر بالا بوده است.

بیت کوین معمولا در کیف پول ها نگهداری می شود که سرمایه گذاران بلندمدت اقدام به نگهداری بیت کوین های خود در آنها می کنند. اگر سرمایه‌گذاری قصد فروش بیت کوین‌ها را داشته باشد، این آرزوها باید از کیف پول سرد به صرافی‌ها منتقل شوند.

افزایش جریان در مبادلات به عنوان یک شاخص نزولی در نظر گرفته می شود. حتی اگر به نظر می رسد که اصلاح شود، رد شدن در کاهش قیمت روزانه در مقاومت فوری، دلیلی برای نگرانی است.