بیانیه پایانی نشست وزارتی اوپک‌پلاسبه گزارش بازار، بیست‌ونهمین نشست وزیران نفت و انرژی تولیدکنندگان اوپک و غیراپک شامگاه پنجشنبه، ۱۲ خرداد ماه به‌صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد.

این نشست که بر اساس رایزنی داخلی از سوی تولیدکنندگان اوپک و غیروپک شرکت‌کننده در توافقنامه همکاری (DoC) برگزار می‌شود، به پایان قرنطینه در مراکز بزرگ اقتصادی جهان اشاره و یادآوری می‌کند و انتظار می‌رود مصرف نفت خام خام‌سازان جهانی پس از تکمیل تعمیرات دوره‌های نگهداری و تعمیرات. فصلی افزایش می‌یابد، در این نشست بر روی بازارهای باثبات و نفت برای نفت خام و فرآورده‌های نفتی نیز وجود دارد.

پس از جمع‌آوری رسمی بیست‌ونهمین نشست وزیران نفت و انرژی اوپک و غیراوپک (ONOMM)

۱. تصمیم‌های دهمین نشست وزیران عضو اوپک و غیراوپک (۱۲ آوریل ۲۰۲۰) که پس از آن در نشست‌های بعدی از جمله در نوزدهمین نشست وزیران نفت و انرژی اوپک‌پلاس (۱۸ ژوئیه ۲۰۲۱) هم‌چنین شناسایی شده بود، مورد قرار گرفت.

۲. برنامه توافق کاهش تولید و سازوکار تعدیل ماهانه – که در نوزدهمین نشست وزیران اوپک پلاس تصویب شده است – دوباره بررسی و بر اساس آن ارائه مجموع ارائه ماهانه اوپک‌پلاس در ژوئیه ۲۰۲۲، ۴۳۲ هزار بشکه افزایش می‌یابد.

۳. زمان توافق کاهش عرضه اوپک‌پلاس پیش از این در ماه سپتامبر زیر برنامه ریزی شده است و در هریک از ماه‌های ژوئیه و اوت به‌طور روزانه تولید اوپک‌پلاس روزانه ۴۳۲ هزار پایان افزایش می‌یابد، به طوری که در ماه سپتامبر به ترتیب جدول روزانه ۶۴۸ هزار بشکه تولید می‌شود. افزایش می‌یابد.

بیانیه پایانی بیستونهمین نشست وزارتی اوپک‌پلاس

۴. ایجاد شده برای جبران تخطیها به عنوان نیاز به خاطی تا پایان دسامبر ۲۰۲۲ اعلام شد. خاطی باید برنامه‌های جبرانی خود را مطابق با بیانیه پانزدهمین جلسه وزارتی اوپک و غیراوپک تا ۱۷ ژوئن (۲۷ خردادماه) ارائه دهند.

۵. در این نشست بر حیاتی پایبندی کامل به سهمیه تولید و سازوکار جبران تخطی‌ها دوباره تبدیل شد.

۶. در پایان نشست سی‌امین نشست مشترک وزیران نفت و انرژی انرژی عضو اوپک و غیراوپک موسوم به اتلاف اوپک‌پلاس ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ (نهم تیرماه) برگزار می‌شود.