بورس نقش مهمی در تحقق اقتصاد دانش بنیان داردوجت‌الاسلام والمسلمین در گفت و گو با خبرنگار خدمات اقتصادی شبکه خبری تهران وی در خصوص نقش بورس در کمک به اقتصاد دانش بنیان گفت: شرکت های دانش بنیان از ریسک ها و مخاطرات زیادی استفاده می کنند که باید ریسک سرمایه گذاری در این شرکت ها را کاهش دهد و به دلیل همین ریسک است که بانک ها این کار را نمی کنند. سرمایه گذاری زیادی در شرکت های دانش بنیان انجام دهید.»

وی افزود: دولت باید ریسک سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان را بپذیرد و این امر باید با ایجاد صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر انجام شود.

رئیس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: بورس نقش مهمی در ترویج شعار سال و کمک به شرکت های دانش بنیان دارد. به عنوان مثال بورس کالا به شفافیت و ثبات قیمت واقعی کالاها کمک می کند و تا حد امکان دست اجاره خواهان و اجاره خواران را کوتاه می کند، بنابراین نقش مهم شرکت های دانش بنیان را نمی توان نادیده گرفت. . .


بیشتر بخوانید:

صندوق نوآوری و شکوفایی نقش مهمی در حمایت از سازمان های دانش بنیان دارد


مصباحی مقدم معتقد است شرکت های دانش بنیان شرکت های زودبازده نیستند و باید تا زمانی که ایده هایشان عملیاتی شود و به مرحله تجاری سازی محصول برسد، مورد حمایت دولت قرار گیرند.

وی گفت: بانک ها علاقه زیادی به سرمایه گذاری در صنایع زودبازده برای کسب سود سریع دارند که این امر در شرکت های دانش بنیان کمتر دیده می شود و به همین دلیل سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان برای بانک ها جذابیتی ندارد.

یکی از اعضای شورای تشخیص اعزامی تصریح کرد: اگر می خواهیم ایده یا ایده جدیدی وارد اقتصاد کشور شود باید به شرکت های دانش بنیان اعتماد کنیم و بدون اعتماد به شرکت های دانش بنیان نمی توان به رونق اقتصادی و رشد امیدوار بود. .

مصباحی مقدم گفت: امسال از طریق بورس و از طریق عرضه اولیه می توان کمک های ویژه ای به اقتصاد دانش بنیان کرد. در واقع برای اینکه شرکت های دانش بنیان فعال ارزش گذاری شوند و بخشی از تامین مالی آنها انجام شود، لازم است بخشی از سهام آنها در بورس عرضه شود تا هم تامین مالی و هم ارزش شرکت آنها تامین شود. . مصمم باش

انتهای پیام/*