بورس دارای بیرونی و درونی است| قوانین بازار سرمایه نیاز به اصلاح و بازنگری داردبه گزارش بازار به نقل از ایبنا، سن زنگنه، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و نمایندگان مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی درباره محاسبات در بازار سرمایه با ۱۰ برابر شدن سقف تراکنش کارگزاری‌ها گفت: حذف محدودیت‌های بازارسرمایه به طور کلی مفید است و با این کار. کار در واقع تا حدودی یکی از مشکلات حل خواهد شد، اما باید به این نکته توجه داشت که راهگشا نیست.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه ومحاسبات را در ادامه تاکید کرد: فرار در بازار سرمایه ممکن است کارگزاری‌ها را افزایش دهد، اما در شرایط فعلی یکی از ده کاری است که بازار سرمایه از طریق آن تلطیف می‌شود و با انجام آن نمی‌توان کار دیگری کرد. را فراموش کرد.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی درباره این چنین توضیح داد: بورس دارای بیرونی و درونی است. مسائل بیرونی آن به سیاست‌های کلی اقتصادی دولت ربط پیدا می‌کند و درباره این سیاست‌ها اطلاعی در دست نیست و وقتی شک و تردید برای گردانندگان بازار به وجود آید، درباره آینده نگران نمی‌کنند و از بازار خارج می‌شوند. بحث دیگر آن هم در داخل بازار سرمایه ربط پیدا می کند و آن هم این است که سیستم قوانین بازار سرمایه نیاز به اصلاح و بازنگری دارد و این کار باید شروع شود.

زنگنه پیشنهاد خود را برای مساعد شدن بازار سرمایه چنین بیان می کند: نیاز است تا دولت خط مشی اقتصادی خود را به صورت شفاف مشخص کند و در صورتی که این شفافیت دیده نمی شود، مشکل بازار سرمایه در حوزه های مختلف خود را نشان خواهد داد.

وی در ادامه: تورم همیشه بر بازار سرمایه تأثیرگذار است و وضعیت بورس هم به شکلی است که مردم را برای ورود به آن نمی‌افزاید. در چنین شرایطی بخشهایی که دولت را هدایت می کند نیاز به راهبرد دارند و می توانند به این مهم توجه کنند، حقوقی وحقیقی سرگردان خواهد شد و به نتیجه می رسد.