بهسازی ماشین آلات کارخانه و باغات گیلان نیاز استبه گزارش بازار از استانبولی گیلان،دالله عباسی در حاشیه بازدید از طرح های عمرانی و باغات چای همچنین امکان ارائه اسکناس برای سورتینگ و بسته بندی چای در استان اشاره و نوسازی ماشین آلات کارجات چای را در جهت نقل مکان داد و گفت: درخصوصی بهسازی‌ها نیز به کشاورزان باغات بانکی تعلق می‌گیرند که این چای را برای اولین بار در تاریخ صنعت تهیه می‌کند. از محل سفر رئیس جمهوری به گیلان، اعتبار یک میلیارد تومان یارانه نهال و نیز اعتبار دیگری برای اصلاح باغات چای در نظر گرفته شده است.

استان گیلان با پیشنهادی از کیفیت خوب چای در سال‌جاری، بر لزوم توجه فعالان تولید تا فرآوری و بسته بندی چای به اصل مهم کیفیت منبع و اضافه کرد: امسال شاهد رشد 37 درصدی برگ سبز چای درجه یک بوده ایم که باید با کیفیت افزایی نسبت به آن افزایش یابد. به افزایش این میزان در سال آتی تلاش کنیم.

عباسی هم تاکید کرد: باید در فصل بهار بهترین و با کیفیت ترین چایی را که باید به بازار عرضه شود و لازم است همکاران و ناظران باشد، نسبت به این مهم، باید دقت داشته باشید و با توجه به بالا بودن هزینه تولید از دستمز کارگر، هزینه نگهداری از آن. و برداشت و حمل و نقل، باید تلاش و کوشش کشاورزان، ارج نهاده شده و تولید آنها با بهای مناسب خریداری شود.

وی همچنین به اجرای دو پروژه پل کیازنیک و پل کشاورز در شهرستان املش اشاره و اضافه کرد: هر دو پل، پیشرفت خوبی دارند و بر اساس پیمانکار. به ترتيب در مرداد و دهه فجر امسال، بهره‌برداري مي‌شود كه در صورت عدم اجراي زمان، نسبت به دريافت از پيمانكار اقدام مي‌شود.