بهترین غذاهایی که به عنوان مسکن عمل می کنند – دکتر رویا هادیمیان


بهترین غذاهایی که به عنوان مسکن عمل می کنند

برخی از غذاها به دلیل خواصی که دارند می توانند به عنوان یک مسکن طبیعی عمل کنند. شما ممکن است یکی از افرادی باشید که برای مقابله با درد از مسکن استفاده می کنید. با این حال ، باید بدانید که هیچ داروی شیمیایی وجود ندارد که عوارض جانبی نداشته باشد.

ظاهر شدن علامتی از درد در بدن نشانه بیماری است. به همین دلیل بهتر است برای تشخیص بیماری به پزشک مراجعه کنید. برخی از غذاها می توانند به عنوان مسکن عمل کنند و درد را تسکین دهند که مهمترین آنها عبارتند از:

۱زنجبیل

زنجبیل از دیرباز به طور گسترده به عنوان یک گیاه دارویی مورد استفاده قرار گرفته است. زنجبیل دارای خواصی در برابر حالت تهوع و تسکین دهنده معده است. یکی از خواص بی نظیر این گیاه با دردهایی مانند درد مفاصل ، روماتیسم و ​​اسپاسم دردناک عضلات رحم در دوران قاعدگی مبارزه می کند. مطالعات نشان می دهد که کپسول های زنجبیل ، مانند داروهایی مانند ایبوپروفن ، می توانند گرفتگی های قاعدگی را در زنان تسکین دهند.

۲زغال اخته

این میوه خوشمزه دارای سطح بالایی از عناصر کمیاب گیاهی است که می تواند به مبارزه با التهاب و کاهش درد کمک کند. اگرچه فصل این میوه نیست ، اما زغال اخته منجمد خواص زیادی نیز دارد. سایر میوه های دارای آنتی اکسیدان و پلی فنول ، مانند پرتقال و توت فرنگی ، خواص مشابه بلوبری را برای تسکین درد دارند.

۳دانه کدو تنبل

تخمه کدو یکی از بهترین منابع منیزیم است که می تواند درد میگرن را تسکین دهد. مطالعات همچنین نشان می دهد که منیزیم می تواند از پوکی استخوان جلوگیری کرده و در صورت وجود ، آن را درمان کند. از طرف دیگر منیزیم می تواند گرفتگی عضلات پا را در شب متوقف کند.

۴زردچوبه

مطالعات متعدد نشان می دهد که زردچوبه می تواند با التهاب بدن مبارزه کرده و به عنوان یک مسکن طبیعی عمل کند. محققان نشان داده اند که مصرف زردچوبه در افراد مبتلا به روماتیسم و ​​آرتروز باعث کاهش درد آنها شده است. زردچوبه همچنین هیچ عوارض جانبی داروهای شیمیایی در این افراد ندارد.

سایر غذاهای مفید برای تسکین درد شامل ماهی قزل آلا ، گیلاس ، روغن زیتون ، فلفل و نعناع است.

برای استفاده از رژیم غذایی آنلاین دکتر روی هادیمیان روی پیوند زیر کلیک کنید:

رژیم آنلاین دکتر روی هادیمیان را دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید