برگزاری انتخابات شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی به صورت الکترونیکیبه گزارش بازار به وزارت راه و شهرسازی، حسین مذنب، مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و حقوق شهروندی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به تاکید بر ستاد ملی مبنی بر استفاده از حمل و نقل از جلسات غیرحضوری و قابل پیش بینی نبودن شرایط تعیین شده در کشور در ایام. برگزاری انتخابات سازمان نظام مهندسی کشور، اظهار کرد: به نظر می‌رسد که هیأت عمومی در روز انتخابات برگزار شود و با توجه به شرایط محیطی و هدف رای دهندگان، مسئولیت‌آور بوده و به مصلحت نباشد.

وی افزود: با توجه به مشارکت بالای مهندسین در نه دوره انتخابات اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان‌ها که به صورت الکترونیکی ساختمانی برگزار می‌شود و به منظور حضور اعضای هیئت‌مدیره در این انتخابات و همچنین رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و همچنین استفاده از جویانه در جلسات برگزاری انتخابات شورای اسلامی. مرکزی نظام مهندسی کشور، نماینده وزیر راه و شهرسازی در برگزاری جلسات فوق‌العاده عمومی نظام مهندسی، مأموریت تا مقدمات لازم برای برگزاری این انتخابات به صورت آنلاین و با کمک فناوری‌های احتمالی را فراهم می‌کند تا این انتخابات به بهترین نحو در تاریخ پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۳۹۱ برگزار شود. ۲/۲۲ برگزار شود.

گفتنی است پیش از این قرار است که این انتخابات به صورت حضوری در جزیره کیش برگزار شود که با ورود حوزه وزارتی با هدف صرفه‌جویی در هزینه‌ها و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی این انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.