برنامه ریزی فعالیت های ویژه در حوزه دریایی برای پشتیبانی از جام جهانی قطربه گزارش بازار، عبدالکریم جمیری درباره همکاری‌های مشترک برای حمایت از جام جهانی فوتبال در قطر و امضای سند اجرایی ساخت توافقنامه همکاری بندری ‌و دریایی ایران و قطر، اظهار داشت: باید مقوله حمل کالا و جابجایی مسافر را در زمینه حمایت از جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر از یک کالای تجاری، در بخش با فعالیت‌های تجاری صرفاً تجاری، و در مورد جابجایی مسافر باید همکاری‌ها و پشتیبانی‌های لازم را انجام دهد و با ارائه سوخت یارانه‌ای، فعالیت‌های خصوصی از نظر اقتصادی توجیه پذیر شود.

وی ادامه داد: دستگاه‌های ذی‌ربط در فعالیت‌های هرچه بهتر و بیشتر با کشور قطر در حمایت از جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر باید همکاری و همیاری لازم را در دستور کار قرار دهند و از فرصت‌های اقتصادی پیش‌رو به بهترین شکل استفاده کنند تا بتوانیم زمینه‌های فعالیت را فراهم کنیم. به گونه‌ای که ارائه‌های جهانی ارائه می‌کنند تا ویژگی‌های مزیت‌های برگزاری جام در کشور همسایه بهره‌مند شوند.

نماینده مردم بو، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران از مزیت‌های فوق‌العاده‌ای در حوزه دریایی و بندری شهر است، بیان می‌کند: با برنامه‌ریزی مناسب می‌توانیم حمل کالا و جابجایی مسافر به قطر داشته باشیم چرا که جام‌جهانی. فوتبال با استقبال داخلی علاقمندان روبرو خواهد شد و قطری‌ها در حوزه کالاهای نیازمندی‌های می‌خواهند داشته باشند و در بخش مسافران نیز افرادی هستند که در کشور و چه کشورهای دیگر از مسیر ایران می‌خواهند خود را به قطر برسانند.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، جمیری افزود: سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه حمایت از هرچه بهتر از جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر وظیفه سنگینی بر عهده دارد و دستگاه‌ها نیز باید به بهترین شکل این سازمان را به منظور فعالیت‌های ویژه همراهی کنند.

وی با تمرکز بر روی بهترین فعالیت‌های منطقه‌ای و بندری به منظور پشتیبانی از جام جهانی قطر، عنوان کرد: امنیت و ایمنی لازم به منظور ترد کالا به مسافر، شکل ممکن ایجاد و چالش‌های ویژه با آسیب‌شناسی مناسب است. رفع شود.